Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 жовтня, 22:57:59

Чернігівська бібліотека імені В. Г. Короленка представляєкнижково-ілюстративну виставку "Конституція – основний Закон України"

25.06.2015   14:27Агенцiя

Запропонована підбірка документів допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.

У читальній залі обласної бібліотеки ім. В.Г. Короленкарозміщенокнижково-ілюстративну виставку«Конституція – основний Закон України», якамістить такі розділи:
• Конституція – основний Закон України;
• Конституція України: історичний шлях;
• Конституція – гарант прав і свобод людини.

Серед літератури, яка експонується на виставці, безумовно, привернуть увагу такі документи:
• Орлик Пилип. Конституція, маніфести та літературна спадщина : вибрані твори. – Київ, 2006;
• Конституційне право України. – Київ, 2011;
• Конституційні права, свободи і обов'язки людини і громадянина в Україні. – Київ, 2008.

28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця подія стала найважливішою в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Прийняття Конституції України логічно завершило процес становлення України як суверенної держави, що має свій Основний Закон.

24 червня виставку вже відвідали студенти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка та підібрали для себе потрібну літературу.

Останні новини Чернігівщини

Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19

Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.

«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38

Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.

День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16

Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.

2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12

2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31

Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.