У приміщенні Державного архіву розпочато експонування фотодокументальної виставки, присвяченої 70-ої річниці Дня перемоги над нацизмом
Напередодні святкування 70-ої річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років у приміщенні Державного архіву Чернігівської області розпочато експонування фотодокументальної виставки з однойменною назвою.
Для ознайомлення з нею до архіву були запрошені учні ліцею № 15 міста Чернігова.
Ліцеїсти із непідробним інтересом прослухали розповідь співробітника архіву щодо змісту документів, презентованих на 12 стендах та об’єднаних за темами: «Чернігів напередодні війни», «Вторгнення», «Зруйнований Чернігів», «Нацистський «новий порядок», «Корюківська трагедія», «Злочин проти людяності», «Доля остарбайтерів», «Далеко від батьківщини» та «Відбудова». Особливо юних гостей архіву вразили фотографії зруйнованого міста Чернігова – наочне свідчення жахів війни, розповідь про Корюківську трагедію.
Справжнім відкриттям для відвідувачів стала інформація щодо участі уродженців Чернігівщини в європейському Русі опору на території Франції, Греції, Болгарії, Бельгії, колишніх Чехословаччини та Югославії.
У непростий час становлення України як європейської держави, виставка сприятиме вихованню в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до героїв, які віддали свої життя в роки Другої світової війни 1939–1945 років, та до тих вояків, які сьогодні виборюють незалежність України.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.