Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 грудня, 22:47:42

Культурна галузь Чернігівщини підбила підсумки роботи в 2011 році

16.02.2012   08:03

15 лютого заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко взяв участь у розширеному засіданні колегії головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, на якому підбили підсумки роботи закладів культури і мистецтв у 2011 році та окреслили завдання на 2012 рік.

Як зазначалося під час засідання, установи культури і мистецтв області протягом 2011 року забезпечили належний рівень культурного обслуговування населення, вирішення нагальних питань. Було проведено 86 централізованих культурно-мистецьких заходів.

На високому рівні проведені творчі звіти районів та міст Чернігова, Ніжина, Прилук “Живи, незалежна і сильна, і слався, єдина, в віках!”, присвячених 20-річниці незалежності України.

Репертуар театрально-видовищних підприємств поповнився 22 новими виставами та 56 концертними програмами. Чернігівський народний хор отримав статус “академічний”.

19 аматорських колективів взяли участь у міжнародних фестивалях в Росії, Білорусі, Болгарії, Чехії, Угорщини, Франції, Германії, Іспанії, Північному Кіпрі та Єгипті.

На фінансування установ культури, мистецтв та навчальних закладів з бюджетів всіх рівнів у 2011 році виконано 204,2 млн грн. (в тому числі культура і мистецтво – 180,9 млн грн., навчальні заклади – 23,3 млн грн), що на 5% більше ніж за 2010 рік і складає 6,2% від загальної суми видатків на соціально-гуманітарну сферу.

Здійснено ряд заходів по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтв, проведено 263 капітальних та поточних ремонти, на що використано 4,6 млн грн.

За 2011 рік установами культури області отримано доходів від надання платних послуг та інших позабюджетних надходжень на суму 17,1 млн грн., що на 2,0 млн грн, або на 13,2% більше ніж за 2010 рік.

Значна увага приділялась збереженню та розвитку музейної мережі. Тривали роботи з розбудови історико-археологічного музейного комплексу “Древній Любеч”, музейно-меморіального комплексу “Лісоград”.

За 2011 рік надано 4790 дозвільних документів, здійснені погодження землевідводів і проектів будівництва, матеріали забудови і будівництва по м.Ніжину на 432 та м.Чернігову на 491 об’єкти. Опрацьовано 107 звернень громадян.

Обстежено 637 відомих об’єктів культурної спадщини. Встановлено межі територій і закоординовано 45 археологічних об’єктів. За рішеннями Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при головному управлінні до Переліку об’єктів культурної спадщини занесено 232 щойновиявлені об’єкти. Підготовлено і передано до Міністерства культури України облікову документацію на 26 об’єктів археологічної спадщини для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Укладено 108 охоронних договорів на пам’ятки археології та переукладено 135 на пам’ятки історії та монументального мистецтва.

У своєму виступі Віктор Тканко відмітив, що головному управлінню, районним (міським) відділам і управлінням вдалося виконати головні завдання галузі, зосередивши чималі людські та матеріальні ресурси. Він детально зупинився на відповідному плані заходів, розробленим облдержадміністрацією в рамках проголошеного Президентом України 2012 рік – Роком культури та відродження музеїв. За його словами, цього року планується проведення спільної виїзної колегії Міністерства культури України та Чернігівської обласної державної адміністрації в Національному історико-культурному заповіднику “Гетьманська столиця” (м. Батурин); підписання Угоди про співпрацю в галузі культури між Міністерством культури АР Крим та головним управлінням культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської обласної державної адміністрації.

За підтримки обласної державної адміністрації у 2012 році відбудуться 6 нових фестивалів.

Віктор Тканко також поінформував про початок реконструкції чернігівського Дитинця, якою передбачаються ремонтно-реставраційні роботи на об’єктах Національного заповідника “Чернігів стародавній”, впорядкування та облаштування території Валу. Також планується спорудження у місті Корюківка музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами; створення Міжнародного історико-культурного центру “Слово о полку Ігоревім” у м. Новгород-Сіверський; внесення пропозицій до Міністерства культури України щодо створення Седнівської філії “Садиба Лизогубів” Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

“І саме від нас великою мірою залежить, яке місце посяде Чернігівщина у всеукраїнському просторі як культурний регіон з високим творчим потенціалом. Ця відповідальність вимагає великої праці і професійного ставлення всіх працівників галузі”, – наголосив на завершення Віктор Тканко.

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку" 17:10

30 листопада у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулася обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку", яку щорічно організовує Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка як методичний центр області.

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості 10:56

Тривимірна, або 3D-графіка- це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів,які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні,анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій 10:52

Неможливість функціонування в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голів ОВА та Конституційного Суду України зробили депутати Чернігівської міської ради під час засідання сесії 30 листопада. Його винесла на розгляд своїх колег депутатка від "Європейської Солідарності" Ірина Соломаха.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини