Віддати честь живим ізагиблим героям-визволителям завітали до бібліотеки ім. Короленка учасники літературно-мистецького вшанування
У великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбувся літературно-мистецький захід «Вічна слава безсмертю хоробрих, які кличуть на подвиг живих!».
Віддати честь живим і загиблим героям-визволителямзавітали до бібліотеки ветерани та діти Другої світової війни, колишні малолітні в’язні – жертви нацизму, учасники АТО та їхні сім’ї, артистка Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Тетяна Олійник, бібліотечні працівники та журналісти.
Не залишила байдужими присутніх розповідь голови Чернігівського обласного відділення української спілки в’язнів – жертв нацизму Ніни Володимирівна Зубок про своє дитинство, проведене в концтаборі Німеччини.За словами Ніни Володимирівни, її восьмирічною дівчинкою вивезли до Німеччини, і вона більше двох років перебувала в концтаборі. Постригли наголо, взули в дерев’яні черевики, тримали в бараках, спали на триярусних нарах. – Німцям потрібна була чиста, молода кров для їх поранених, і вони брали її у дітей, – з гіркотою згадує Ніна Володимирівна.
Подружжя Анатолій та Тетяна Мазур зберегли душевні листи з фронту – трикутники, які писав своїй дружині Олені та дочці Лідії батько Анатолія Мазура. Їх зачитала для присутніх Тетяна Петрівна.
Із вірою у перемогу Першокласниця Аня Сусленко прочитала вірш«Листи на війну», який написала її мама Лана Світко. Вірш-звернення до наших захисників: брата, батька, сина, які сьогодні захищають цілісність і свободу рідної землі.
Про сурову буденність війни на Сході розповів боєць Національної гвардії, учасник АТО молодший сержант ВолодимирМамчур.Він з жалем згадав місцеве населення, яке перетворилося у внутрішнього ворога і з яким так нелегко налагоджувати відносини. На останок Володимир подякував працівникам бібліотеки, що допомагали і продовжують допомагати бійцям на фронті.
Артистка Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Тетяна Олійник, мати 5-ти синів, один з яких воює на сході, виконала пісню «Молитва за Україну», якою розчулила гостей заходу.
Хвилиною мовчання вшанували полеглих героїв Другої світової війни та загиблих борців за єдність України.
Напередодні у бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення оберегів патріотичної тематики для наших воїнів, мужніх захисників рідної землі. Виготовлені обереги були передані воїнам АТО. Бібліотекою вже зібрано кілька сотень книг для українських військовослужбовців до Всеукраїнськоїакції«Бібліотека українського воїна».У читальній залі представлена книжково-ілюстративна виставка «Подвиг твій безсмертний», виставка світлин «Добрий світ»заслуженого журналіста України, члена НСФУ Юрія Хромушина (м. Луганськ).
Цього року заходи з нагоди 70-річниці Перемоги над нацизмом у Європі проходять під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Останні новини Чернігівщини
Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50
Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».
Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40
Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.
Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37
Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.
Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36
3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.