Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 грудня, 19:12:46

Відроджувати автентичну інструментальну музику взялися працівники культури Чернігівщини

17.04.2015   11:38Агенцiя

Для цього провели семінар для фахівців музичного жанру. Зібралися задля підвищення професійного рівня, творчого обміну, а також популяризації інструментального жанру. Організатори кажуть, прагнуть привернути увагу до розвитку народного музичного інструментального жанру.

Досвідом ділилися київські гості – професор консерваторії імені Чайковського Михайло Хай та бубніст Олександр Левченко. Майстер-клас давали майстри сцени – артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди».
 
Надія Заваліна, директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв: «Побувавши на нашому заході, провідні фахівці області, почерпнувши нові знання, нові навички, повезуть це далі в свої куточки Чернігівщини і будуть далі це пропагувати. З кожним днем зростає інтерес саме до живої музики до народних інструментів».
 
Вокальний фольклор на Чернігівщині, за словами фахівців, ще більш-менш вивчений, а от музичного фольклору, як такого, майже не залишилось. Сергій Вовк, художній керівник академічного ансамблю «Сіверські клейноди»: «Не все те фольклором називається, що на баяні грається, а саме манера гри, культура цієї гри і цієї манери. Ну і саме основне, що кожен регіон має свою оцю родзинку інструментів».
 
Про важливість відновлення українського автентичного музичного мистецтва говорив з учасниками семінару Михайло Хай . Професор підкреслює — музика ідентифікує нас як націю. Чернігівщина має потенціал стати центром реконструкції національної інструментальної музики, яка зараз в Україні знаходиться взагалі на нулю, підкреслює фольклорист.
 
Учасники заходу також мали змогу ознайомитись з народними музичними інструментами, які зараз виготовляють та реставрують саме на Чернігівщині: бубном, гуслями, тріщотками та іншими.
 
Пов’язати минуле з сучасним можна завдяки музиці. Автентична інструментальна музика, переконані учасники семінару, впливає на формування національної самосвідомості, що так важливо в наш час.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини