Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 березня, 06:36:05

Дуелі в Чернігівському історичному музеї

13.02.2012   10:05Агенцiя

Виявляється жіночі дуелі не вигадка, а історичний факт. Цікаво, що в європейських країнах в 17 ст. жінки як засіб вирішення конфлікту обирали саме дуель. До того ж проходили вони без дотримання правил і були жорстокішими за чоловічі.

Про це і не тільки дізналися наші журналісти під час інтерактивної екскурсії в історичному музеї ім. Тарновського.

В наш час, аби зацікавити молодь вивченням історії, співробітникам музеїв доводиться відповідати сучасним вимогам і використовувати нові форми роботи, які дозволять не лише побачити старовинні речі, але й відчути атмосферу цілої епохи.

Проводити інтерактивні екскурсії чернігівські музейники навчалися за кордоном. Завдяки нідерландській програмі “Матра”, вони запозичили досвід відомих музеїв світу. Це й дозволило створити цілу низку власних проектів.

“Дворянський кабінет” став першим інтерактивним проектом історичного музею ім.Тарновського. Після “Дворянського кабінету” з’явився проект екскурсії у вітальні, а згодом і “Дуель”. Окремою темою для інтерактивних екскурсій був обраний Чернігів, а саме два періоди в нашій історії – 20-ті та 50-ті роки ХХст.

Під час таких екскурсій можна дізнатися багато цікавих речей та ще й потримати в руках справжню шпагу чи пістоль, побачити на власні очі як виглядав дуельний набір і не тільки. Духу того часу відповідають навіть костюми екскурсоводів про які подбали окремо, замовивши їх пошив.

Вже сьогодні співробітники музею Тарновського готують нові інтерактивні програми.

http://chodtrk.com.ua/?p=2142

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.