Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 08:47:45

Відбулась шістнадцята екскурсія в рамках культурно-освітнього проекту "Знайомтесь – це наш Ніжин"

16.03.2015   13:13

14 березня, відбулась шістнадцята екскурсія організована ніжинськими активістами громадського об’єднання „Самопоміч” в рамках культурно-освітнього проекту „Знайомтесь – це наш Ніжин”. Група з більше ніж 25 чоловік мала можливість ознайомилась з найдавнішим минулим нашого міста.

В ролі екскурсовода у цій подорожі виступив викладач Ніжинського університету, кандидат історичних наук, багаторічний керівник археологічних експедицій, що досліджували стародавній Ніжин – Кедун Іван Станіславович. Екскурсія відбувалась в археологічній лабораторії НДУ ім. М.Гоголя. Саме там, посеред коробок з спорядженням та інструментами, між стендами зі знахідками останнього археологічного сезону, картами та схемами розкопів в крихітній аудиторії, де ледь вмістились всі бажаючі Іван Станіславович розповів про історію вивчення міста археологами.

Екскурсанти дізнались, як формувався міф про літописні Ніжатин та Уненіж, як археологи шукали залишки давньоруських городищ на території сучасного Ніжина. Неабиякою новиною для багатьох присутніх стала інформація про те, що лише в одній частині міста археологічні експедиції останніх років виявили підтвердження існування більш-менш значимого поселення періоду Русі.

Найбагатший культурний шар даньоруського періоду виявився не в районі Центрального Ринку – традиційному місці локалізації літописного Ніжатина і не в урочищі Городок (район Комуни), де за попередніми припущеннями знаходився літописний Уненіж, а в районі так званого Нового Міста (вулиця Московська на лівому березі Остра).

Не менш цікавою виявилась розповідь і про результати минулорічних досліджень однієї з околиць міста - урочища Ветхе. Саме там археологам пощастило натрапити на залишки поховання та споруди періоду бронзи. Присутнім було продемонстровано справжню археологічну сенсацію минулого сезону – майже цілий поховальний горщик Середньодніпровської культури, якому за приблизними підрахунками більше трьох з половиною тисячоліть. Про саму культуру та значення Ніжинського поховання присутнім розповів співробітник інституту археології Гордієнко Роман.

Екскурсанти мали можливість зблизька роздивитись і навіть потримати в руках давньоруські пряслиця, уламки керамічних виробів та кремяний наконечник списа епохи бронзи. Проанонсував І.С. Кедун також кілька діючих та майбутніх проектів, серед яких непідробний інтерес викликали плани дослідження ніжинських підземель, історичні реконструкції давноруського гончарного горна та човна-довбанки.

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини