Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 00:18:25

Ілюстровану історію владних інституцій Чернігівщини презентували в Гомелі

05.03.2015   10:48Агенцiя

3 березня фотоальбом «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія» презентовано в Гомельській спеціалізованій слов’янській бібліотеці (Республіка Білорусь).

З учасниками зустрічі спілкувалися автори видання  директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Володимир Бойко; спеціаліст Центру, кандидат історичних наук Дмитро Казіміров; директор ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко. Участь у презентації взяли науковці, викладачі, студенти Гомельського державного університету ім. Франциска Скорини та представники громадськості Гомеля.

Відкриваючи зустріч білоруський історик Валентина Лєбєдєва відзначила важливість дослідження історії українсько-білоруського прикордоння, зокрема, його адміністративних структур, адже часом йшлося про тотожні владні інституції.

Розповідаючи про ідею альбому, автори звернули увагу на надмірний та, певною мірою, абсурдний потяг до відзначення круглих дат, пов`язаний з радянською спадщиною. В порівнянні з ними державницьке минуле Чернігово-Сіверщини сягає тисячоріччя (з моменту першої задокументованої згадки про чернігівський князівський стіл у 1024 р.).

Тому створення фотоальбому мало на меті підкреслити значущість та ключовий характер в історії регіону саме таких масштабних подій, показати, зокрема, нинішнім державним службовцям та всім, кого цікавлять подібні питання, глибинність та значення такого суспільного явища, як владні інституції. З огляду на це формувалася структура фотоальбому та добирався відповідний текстовий та ілюстративний матеріал.
 
Під час обговорення білоруський історик Андрій Киштимов, зауважив: досі жодна область Білорусі не підготувала подібного видання. Тож, фотоальбом може стати своєрідною моделлю для підготовки таких праць. Промовець звернув увагу на те, що книга не лише добре написана, а й гарно оформлена. Водночас учасників презентації цікавило, які структури влади були найефективнішими.

Автори видання наголосили, що це було місцеве самоврядування, сформоване на місцевому ґрунті та з урахуванням місцевих потреб. На завершення зустрічі з`ясувалося, що серед її учасників знаходилися ті, хто особисто знав багатьох з недавніх керманичів Чернігівщини. Тож білоруси подякували за можливість згадати недавнє минуле та висловили свої щирі побажання добра народу України.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини