Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 09:17:48

На бібліотечній ниві Чернігова з’явився вже четвертий мистецький "Паросток"

16.02.2015   10:11

У Чернігівській міській центральній бібліотеці для дітей імені Довженка з 2008 року працює мистецька вітальня «Іскринка».

Яскравий і серйозний результат творчості її учасників – літературний альманах «Паросток». Черговий його випуск присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. До збірки увійшли, в основному, твори учнів Чернігівської школи № 20.

Ганна Манжура, заступник директора Чернігівської міської дитячої бібліотеки ім. Довженка: «Ми уже багато років співпрацюємо зі школою № 20. Там залучають талановитих дітей, а ми також збираємо вірші учнів, які читають в бібліотеці, а потім компонуємо і видаємо».

Уже восьмий рік поспіль у двадцятій школі проводиться літературний конкурс. Участь в ньому беруть учні з третього по одинадцятий клас.

Марія Примоченко, учитель української мови та літератури ЗОШ № 20: «Хтось творить поезію, хтось більше у прозі, у нас є непогана проза. Як учителю, мені дуже приємно, особливо старші класи, коли вони на уроках порушують тему патріотизму. Не випадково зразком є творчість Шевченка».
Цьогорічний альманах «Паросток» вже має відзнаку – перше місце в обласному літературному конкурсі для дітей та молоді. І хоча збірка присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, до неї увійшли не лише твори про Великого Кобзаря, а й патріотичні вірші.

Анастасія Примоченко, учениця 10-го класу: «Гадаю,що це дуже гарний початок для підлітків, які хочуть пов’язати своє життя з літературним мистецтвом. «Паросток» — це дуже вдала нагода».
Сергій Дзюба, письменник: «Коли діти за покликом серця, душі пишуть так зворушливо, гарно, про Україну, про бійців, про небесну сотню, це надзвичайно важливо».

Лілія Кузьменко, учениця 11-го класу: «У зв’язку з тією ситуацією, яка склалася в країні, дуже багато переживань відчуваєш, як людина, близька до літератури, я все викладаю в своїх віршах».
Про те, що творчість Тараса Шевченка набула зраз нової актуальності, мабуть, говорити зайве. Учні свідомо звертаються у своїх віршах до постаті Кобзаря, щоб не тільки вшанувати видатного українця, а й відкрити щось нове для себе.

Звичайно, не всі відвідувачі літературної вітальні оберуть письменство за професію. Але в житті ніколи не буде зайвим безцінний досвід спілкування в творчій атмосфері та майстерне володіння рідним словом.

Останні новини Чернігівщини

Перша окрема танкова Сіверська бригада повернулася з району бойових дій

Перша окрема танкова Сіверська бригада повернулася з району бойових дій 09:15

Особовий склад 1-ї отбр оперативного командування «Північ» після 10-місячного виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей повернувся у пункт постійної дислокації в Чернігівську область.

Рішення суду щодо передачі приміщення гуртожитку в місті Чернігові у комунальну власність виконано

Рішення суду щодо передачі приміщення гуртожитку в місті Чернігові у комунальну власність виконано 09:07

За втручання прокуратури області приміщення гуртожитку передано у комунальну власність територіальної громади.

Найкращих дільничних офіцерів поліції Чернігівщини відзначили за ефективну роботу

Найкращих дільничних офіцерів поліції Чернігівщини відзначили за ефективну роботу 09:04

За результатами роботи в першому півріччі цього року керівництво поліції нагородило заохочувальними відзнаками та подяками кращих дільничних офіцерів.

Чернігів: рятувальники підняли та транспортували до карети швидкої допомоги чоловіка у критичному стані, який упав до підвального поверху новобудови

Чернігів: рятувальники підняли та транспортували до карети швидкої допомоги чоловіка у критичному стані, який упав до підвального поверху новобудови 08:59

10 липня о 14:34 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про падіння чоловіка 1958 року народження у підвальний поверх новобудови приватного житлового будинку, що у обласному центрі по вул. Олександра Лазаревського.

11 липня - Всесвітній день шоколаду

11 липня - Всесвітній день шоколаду 08:50

Наукою встановлено той факт, що в шоколаді є елементи, які сприяють як відпочинку, так і психологічному відновленню. З найдавніших часів, шоколад використовувався, як напій.

АНОНСИ ПОДІЙ