Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 березня, 06:56:09

До 175 річниці останньої дуелі О.С. Пушкіна підготовлено нову інтерактивну екскурсію “История дуэли. Мораль, право, честь и достоинство”

07.02.2012   08:19Агенцiя

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського до 175 річниці останньої дуелі О.С. Пушкіна підготовлено нову інтерактивну екскурсію “История дуэли. Мораль, право, честь и достоинство”.

Історія дуелей – це продовження вже відомого чернігівцям оригінального циклу екскурсій присвячених культурі XIX століття. На основі музейної та приватних колекцій наукові співробітники намагаються надати можливість присутнім відчути цей період історії безпосередньо на собі. Ґрунтовна та цікава розповідь науковців музею та унікальна можливість доторкнутися до речей того часу, дають змогу відвідувачам зрозуміти стиль життя дворянина цієї епохи, навчитися спілкуватися, рухатись, писати, захищати свою честь, навіть, думати як люди того часу.

Нова інтерактивна екскурсія – це спроба розглядати дуель як феномен світової та вітчизняної історії. Відвідувачам пропонується історія виникнення та еволюція цього явища, його вплив на розвиток суспільства. Дуель розглядається як унікальний ритуал, як частина життя дворянина.

Екскурсія відбувається в експозиційному залі історичного музею, де інтер’єр дворянської вітальні XIX століття допомагає краще відчувати епоху. “Дуелянти” – наукові співробітники музею, в костюмах того часу, озброївшись, демонструють неабияку цікавість та складність дуельного ритуалу.
Відвідавши екскурсію, гості музею отримають нагоду зрозуміти, за які вчинки у XIX столітті дворянина могли викликати на дуель. Можуть навчитися робити та приймати виклики, правильно користуватися дуельною зброєю тієї епохи, побачити оригінальну зброю того часу та ін.

Екскурсія розрахована для учнів старших класів, студентів та всіх, хто цікавиться історією. Замовлення приймаються за телефоном 69-99-30.

http://www.cult.gov.ua/news/do_175_richnici_ostannoji_dueli_o_s_pushkina_pidgotovleno_novu_interaktivnu_ekskursiju_istorija_duehli_moral_pravo_chest_i_dostoinstvo/2012-02-06-3374

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.