Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 16:48:20

У Державному архіві області відкрилась виставка "Палає пам’яті свіча"

21.11.2014   08:03Агенцiя

У Державному архіві Чернігівської області до Дня пам'яті жертв Голодоморів відкрилась виставка «Палає пам’яті свіча», присвячена роковинам Голодомору 1932–1933 років в Україні. За існуючою традицією на її відкриття були запрошені учні загальноосвітнього навчального закладу м. Чернігів.

Презентовані на виставці документи, що перебувають на зберіганні в Державному архіві Чернігівської області, скомпоновано у три блоки – «1932 рік», «1933 рік» та «Свідки Голодомору згадують» й відтворюють одну з найстрашніших та найтрагічніших сторінок історії України – масової загибелі українських селян внаслідок проведення партійним керівництвом країни в 1932–1933 роках кампанії хлібозаготівлі.

Учні ознайомилися з офіційними (партійними) документами – постановами, розпорядженнями, звітами та документами, що свідчать про неприйняття селянами, студентами та інтелігенцією Чернігівщини політики, що проводилася партійним керівництвом області – зверненнями, скаргами, доповідями до ДПУ.

Особливу увагу школярів привернули свідчення тих, хто пережив Голодомор 1932–1933 років, зібрані в 2007 році.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини