Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:17:55

Презентовано нове видання - біографічний роман "Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші"

01.11.2014   10:48Агенцiя

Біографічний роман «Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші» представив у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського Михайло Слабошпицький.

Письменник відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами, автор трьох з половиною десятків книг, серед яких значне місце посідають біографічні романи. Саме він вперше для широкого загалу відкрив імена Марії Башкирцевої, Петра Яцика, Олекси Влизька, Тодося Осьмачки. Але з Михайлом Коцюбинським було значно важче, адже і його ім’я, і його біографія в принципі ніколи не замовчувалися, були відомі зі шкільної лави кожному.

Що ж тут знайти такого цікавого, щоб захопити читача? Майже десять років письменник ішов до втілення свого замислу. Були різні варіанти і спроби, аж доки автор не знайшов надзвичайно цікавий хід: написати не лише про Коцюбинського, а про цілу епоху, про тих людей, які творили культуру нації на початку ХХ століття.

Таким чином героями цього роману є Сергій Єфремов, Євген Чикаленко, Володимир Самійленко, Володимир Винниченко, Михайло Могилянський, Володимир Леонтович та інші. Недаремно ж роман має підзаголовок «Біографія, оркестрована на дев’ять голосів».

Про Коцюбинського розповідають його друзі, приятелі, просто знайомі. Але весь секрет роману полягає в тому, що насправді ці спогади і розповіді вигадані письменником, їх не існує у природі. Автор просто їх уявив, але зробив це настільки професійно, що читач вірить кожному слову.

Півтори години промайнули непомітно, у щирому і відвертому спілкуванні, присутні задавали письменнику багато запитань, висловлювали побажання побачити роман екранізованим.

По завершенні презентації всі бажаючі мали можливість придбати книгу та отримати автограф на добру згадку.


За інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА
 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».