Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 18:04:27

Чернігівщина на шляху повернення історичної правди

25.10.2014   07:45

23 жовтня голова обласної ради Микола Звєрєв, в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман зустрілися з делегацією Українського інституту національної пам'яті на чолі з Володимиром В'ятровичем.

Сьогодні, як ніколи, важлива самоідентифікація українців. На цьому в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман наголосив на зустрічі з делегацією Українського інститут національної пам’яті начолі з головою наукової установи Володимиром В’ятровичем.

Як зазначив Сергій Журман, Чернігівщина — край партизанської слави, у якому дуже важко викорінити радянські погляди на життя.

— Для нашого регіону важливо освіжити історичну пам'ять, відкрити очі на більшість подій. Це і політичні репресії, і часи голодомору. На жаль, яскравих, але, донедавна заангажованих, прикладів цього у нашій області більше, ніж достатньо, — зауважив в.о. голови облдержадміністрації.

Співпраця Чернігівської облдержадміністрації та органів влади регіону з Українським інститутом національної пам’яті (далі – УІНП) розпочалася з квітня 2008 року, коли в регіон було призначено його представника.

За цей час було спільно реалізовано кілька масштабних проектів. Зокрема, створено експозицію Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», забезпеченно екскурсійне обслуговування відвідувачів, надається науково-консультативна допомога. До того ж, ця подія щорічно відзначається 29 січня.

Проводяться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Розглядається проблематики участі України і, відповідно Чернігівщини, у Другій світовій війні. Запущено проект державної політики пам’яті щодо жертв Корюківської трагедії та всіх знищених нацистськими карателями населених пунктів разом із їхніми мешканцями. У рамках проекту видано 6 тематичних книг, вийшло кілька теле- і радіопередач та створено документальний фільм.

Спільно з представниками УІНП проведено десятки наукових і науково-просвітницьких заходів із усього спектру дат, подій національної пам’яті.

У планах — будівництво Меморіалу Корюківської трагедії, лобіювання відновлення державної політики національної пам’яті щодо Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», яка обірвалася з лютого 2010 року, а також продовження роботи у відзначенні Пам’яті Героїв Крут.

Приємним стало те, що Володимир В’ятрович відзначив Чернігівщину, як область, що одна із перших почала інтенсивну та плідну співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Він зауважив, що і надалі сприятиме регіону у відродженні історичної свідомості.

У рамках візиту голови УІНП до нашої області відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Вигнання нацистських окупантів із України: пам’ять та уроки історії для сьогодення» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Також Володимир В’ятрович побував на засіданні прес-клубу «Ділове слово» у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. Воно було присвячене презентації громадського проекту українських істориків — сайту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» та проблематиці формування та реалізації державної політики національної пам’яті, діяльності Українського інституту національної пам’яті.

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини