Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 20:37:09

Кінотеатру Щорса – 75!

02.10.2014   11:02Агенцiя

Кожен житель Чернігова, прогулюючись Красною площею, не може не звернути увагу на монументальну споруду з білими колонами біля входу та яскравими плакатами, що запрошують завітати “на вогник”.

Багато хто згадує, як у дитинстві із захопленням та непереборним бажанням намагався потрапити до зали, вигадуючи найрізноманітніші способи, аби не платити за вхід. Мова йде не просто про театр, а про цілий кінотеатр – Кінотеатр імені Щорса.

10 серпня 2014 р. найстарішому діючому кінотеатру міста виповнилося 75 років. Вік – поважний, а історія його створення та становлення є достатньо цікавою і маловідомою. А чи виникали у вас питання: “Що саме я знаю про кінотеатр?”: “Як він будувався?”, “Хто автор проекту?”, “Скільки коштував проект?”, “Який перший кінофільм був показаний?”, “Чи є двійники нашого кінотеатру в Україні?”. А у нас виникли, як і бажання поділилися віднайденими відповідями.

30 вересня у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулися музейні зустрічі, присвячені 75-річчю Кінотеатру імені Щорса, які викликали жвавий інтерес, насамперед у молоді. Ще не почався захід, а вільних місць уже не було.

Старший науковий співробітник музею Світлана Сергєєва одразу захопила увагу присутніх розповіддю про будівництво кінотеатру, вразила даними про кількість відвідувачів протягом перших років роботи, з сумом згадала про воєнне лихоліття та руйнування, докладно зупинилася на післявоєнній відбудові та функціонуванні кінотеатру аж до наших днів. Ця розповідь чергувалася з показом невеличкого кінофільму, підготовленого старшим науковим співробітником музею Миколою Горохом.

Перед глядачами промайнули фотографії кінотеатру різних років, обрамлені музичним супроводом, а також фрагменти кінофільмів, які у різні роки демонструвалися на екрані: “Вершники”, реж. І. Савченко (1939), “Щорс”, реж. О. Довженко (1939), “Бережись автомобиля”, реж. Е. Рязанов (1966).

Надзвичайну цікавість присутніх викликало живе спілкування з гостями – працівниками Комунального підприємства “Чернігівкіно” та співробітниками кінотеатру імені Шорса Олександром Мельником, Мариною Ковальчук та Тетяною Мішук.

Можна з упевненістю стверджувати, що захід вдався, а Чернігівський історичний музей імені В. В. Тарновського як завжди радий прийняти у себе цікавих особистостей та поділитися з мешканцями Чернігова і його гостями цікавими фактами з історії міста над Десною, в тому числі й про Кінотеатр імені Щорса.

Микола Горох

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.