Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 листопада, 22:03:31

Нагородження премією імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності за 2014 р. Лауреати-чернігівці

08.09.2014   07:05Агенцiя

Щороку наприкінці серпня до дня народження першорядного письменника, блискучого публіциста, видатного вченого і громадського діяча Івана Яковича Франка вручається премія його імені в інформаційній галузі, заснована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Цьогорічне нагородження відбулося на символічному для всіх українців місці – на Майдані Незалежності Києва, у рамках проведення книжкової виставки до Дня знань. Премії лауреатам вручив голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко. Нині на здобуття премії було висунуто 23 творчі роботи з дванадцяти областей та регіонів України, всього 33 автори, а відзначено лише 3.

Переможцем у номінації «за кращу наукову роботу в інформаційній сфері» визнано науковця, журналістку, викладача Чернігівського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяну Дзюбу за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини ХIХ – першої третини ХХ століть: модель національної ідентичності». У її книзі аналізується публіцистика в контексті національного усвідомлення українців.

У своєму виступі під час нагородження Тетяна Дзюба, зокрема, відзначила, що ім’я Івана Франка має безпосередній стосунок до теми її дослідження. Адже з ним пов’язується якісно інший етап формування національної свідомості не лише у Галичині, а й Україні загалом. У багатьох працях Франка наявний перелік чинників національної ідентичності. Він був не лише провідним публіцистом, а й одним із перших дослідників публіцистики як явища, феномену публіцистики.

Дорога премія імені Івана Франка авторці ще й тому, що вона тривалий час досліджувала спадщину попередника, вчителя, людини, яка була незаперечним духовним авторитетом для письменника – Михайла Петровича Драгоманова. «Голос Франка сьогодні сучасний, як ніколи», – сказала на завершення Тетяна Дзюба.

Лауреатами премії в інших номінаціях стали: Павло Усенко – «за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» за нарис «На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський»;
колектив Національної телекомпанії України (автор сценарію Володимир Качур, режисер Сніжана Потапчук, оператор Степан Юрченко) «за кращий твір у телевізійній сфері» – документальний фільм «УГС. Українська гельсінська спілка. Вектор визначено», присвячений розвитку на теренах України дисидентського руху.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов 19:34

За 21 листопада на території Чернігівської області поліцейськими мобільних групп з дотримання карантинних умов було складено 18 протоколів за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них 3 протоколи у Чернігові.

Черговий номер щорічника

Черговий номер щорічника "Розумовські зустрічі" вийшов у Чернігові 17:27

Вже всьоме в Чернігові виходить збірник наукових праць «Розумовські зустрічі». Це періодичне видання, що спирається на розробки учасників щорічної однойменної науково-практичної конференції.

Виявлено 563 нових випадків COVID-19

Виявлено 563 нових випадків COVID-19 17:18

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 листопада в області зафіксовано 563 нових випадків COVID-19.

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві 12:35

О пів на п'яту годину вечора до чергової частини поліції надійшла інформація, що в одному з ніжинських будинків виявлено труп господаря.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:21

Упродовж минулого тижня з 16 по 23 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 201 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.