Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 17:05:20

Відбулась зустріч за круглим столом до 90-річчя від дня народження П. Загребельного

30.08.2014   12:00Агенцiя

«Мої герої, як і я сам, шукають істину», – під такою назвою 27 серпня в обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч за круглим столом з місцевими письменниками Д. Івановим, О. Бриком, Заслуженим вчителем України О. Гребницькою, журналістом Л. Боднарук, завідуючою відділом документів з суспільних та гуманітарних наук В. Зелинською, присвячена 90-річчю від дня народження П. Загребельного – видатного українського письменника і громадського діяча, Героя України.

«День для прийдешнього», «Диво», «З погляду вічності», «Євпраксія», «Я, Богдан», «Роксолана» – всього близько 300 примірників, 5-та частина яких – це твори перекладені російською мовою. Видані, переважно в 70-80-і роки, ці книги були в багатьох руках, мають де-не-де пошарпаний вигляд, але все ж таки представлені на книжково-ілюстративній виставці.

В першу чергу привертає увагу відвідувачів книга «З погляду вічності». Вона з автографом Павла Архиповича, який зроблено 9 вересня 1971 року, адресована Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка.

Видалась думка: можливо, письменник приїздив до Чернігова, зустрічався з читачами бібліотеки? Але, на жаль, тільки в 1983 році П.А. Загребельний завітав до Ніжинського педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя, де зустрівся зі студентами та професорсько-викладацьким складом. Про це розповіла В. Зелинська. Д. Іванов та О. Брик поділилися спогадами про зустрічі з П. Загребельним, адже він був наставником у становленні їх творчості.

60-80-і роки – це той період, коли П. Загребельний був одним з перших серед авторів, які писали історичні романи. «Диво», «Роксолана», «Я, Богдан» побили всі рекорди популярності української книги. Але на думку О. Гребницької дуже прикро, що дані романи не включені в шкільну програму.

Заключним акордом засідання круглого столу стали слова Л. Боднарук, яка запросила всіх, хто читав твори П. Загребельного – перечитати, а хто не читав, то – прочитати, завітавши до обласної бібліотеки.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини