Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 17:17:46

"Там, де читають, нема війни", — одне з неформальних гасел акції "Книжкова сотня"

30.08.2014   10:15Агенцiя

ЇЇ організатори називають свій проект своєрідним бібліотечним самоврядуванням, коли читач сам вирішує, чим наповнювати літературні фонди і свій мозок.

На читацькі заявки твори сучасних українських авторів привезли в подарунок трьом бібліотекам області. Радує, що, не дивлячись на засилля на ринку російських видань, українська книжка набуває все більшої популярності.

Акціями, що закликають подарувати бібліотеці книжку, вже нікого не здивуєш. Проте, впевнений відомий письменник Андрій Кокотюха, благородна мета таких заходів не завжди виправдана. Адже зазвичай люди віддають непотрібні їм книжки, щоб і шафи звільнити від зайвого, і благодійниками побути. «Книжкова сотня» — зовсім інший проект. Його суть – одна сільська, одна міська та одна районна бібліотеки області формують список замовлень на книги сучасних українських авторів, які користуються найбільшим попитом у читачів. Далі – збір коштів і придбання літератури у книгарнях.

Акція розпочалася з нашої області, книжки отримали Іванівська сільська бібліотека Чернігівського району, Менська районна та Чернігівська міська бібліотека імені Коцюбинського. Літературу читачі замовляли різну, та найбільш популярні твори Люко Дашвар, Василя Шкляра та Марії. Заявка номер один Чернігівської міської бібліотеки – Юрій Макаров. Він каже, що бути успішним письменником йому значно цікавіше, ніж колись успішним телеведучим. А ще зазначає, що і українським літераторам, і їхнім видавцям зараз ой як нелегко. Робота останніх взагалі героїзм, адже ґрунтується майже на одному голому ентузіазмі – видавати українську книжку невигідно. Та митець впевнений, що ситуацію необхідно виправляти своїми силами, не чекаючи прийняття якихось законів.

«Без державної підтримки дійсно важко», — каже видавець Микола Кравченко. Багато новинок літератури не користуються заслуженим попитом через те, що читачі про них просто не знають.

«Географія розповсюдження української книжки обмежена», — стверджує письменник Анатолій Дністровий. Особливо мало нашої літератури на півдні і сході України. На превеликий жаль, переважна більшість книгорозповсюджувальних установ в Україні – це російський бізнес.

Анатолій Дністровий впевнений, — якщо Україна серйозно не візьметься за створення культурної політики, цим із задоволенням займеться сусідня держава. Поки що письменники і видавці самі намагаються зарадити ситуації. Тому акція «Книжкова сотня» матиме продовження. Адже це хоч і невеличкий, проте такий важливий крок до утвердження української книги і української ідеї.


http://chodtrk.com.ua/?p=16829
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини