Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 19:01:33

В бібліотеці ім. В.Короленко відкрилася книжкова-інформативна виставка "Велика війна і Чернігівщина"

29.07.2014   11:35Агенцiя

До 100-річчя початку Першої світової війни (1914-1918) відділом краєзнавства Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка підготовлена книжкова-інформативна виставка "Велика війна і Чернігівщина".

Перша світова війна розпочалась як збройний конфлікт між Четверним союзом та Антантою, з часом і Україна опинилась "в епіцентрі військово-політичних подій". В орбіту війни була втягнута і Чернігівська губернія.

І хоча бойові дії на південно-західному фронті безпосередньо обминули територію Сіверщини, а військовий стан поширювався лише на один Остерський повіт, населення Чернігівщини повністю відчуло на собі всі труднощі війни.

Сучасні книги, видання 1915-1916 рр. та статті з періодики, що містять інформацію про події того часу, безпосередньо пов’язані з нашим краєм, а також спогади учасників та свідків цих подій з архівних джерел представлені на виставці, з якою можна ознайомитися у відділі краєзнавства.


Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.