Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 лютого, 16:05:32

Володимир Івашко: "Чернігівщина має гідно вшанувати пам’ять Михайла Коцюбинського"

21.06.2014   08:11

17 вересня 2014 року виповнюється 150 років від дня народження великого українського письменника, видатного культурного діяча Михайла Коцюбинського, який найбільш плідну частину свого життя присвятив Чернігівському краю.

З метою вшанування майстра художнього слова згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації утворено організаційний комітет та розроблено план заходів до свята.

20 червня голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко побував у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М. Коцюбинського, який цього року святкує своє 80-річчя та на могилі письменника на Болдиній горі.

Як відзначив очільник області, Чернігівщина має гідно вшанувати пам'ять Михайла Коцюбинського, творчий спадок якого є взірцем відданості рідному слову та українському народу. Згідно з планом заходів, на честь митця в області відбудеться низка заходів: тематичні виставки у музейних, бібліотечних та навчальних закладах області, літературні вечори, читання, конкурси та багато інших.

Але, наголосив Володимир Івашко, значної уваги потребують також такі важливі питання, як благоустрій території Болдиної гори біля могили М.Коцюбинського, ремонт кінолекційної зали літературно-меморіального музею-заповідника, оновлення асфальтового покриття на його подвір’ї, капітальний ремонт системи опалення приміщення літературної експозиції музею, а також оновлення меморіальних дошок, присвячених М.Коцюбинському. До вирішення цих питань голова облдержадміністрації закликає долучитися меценатів та усіх небайдужих жителів області.

«Наша пам’ять про великого українського письменника Михайла Коцюбинського має згуртувати і об’єднати сучасників навколо прекрасної мети – побудувати нову Україну. А наше шанобливе ставлення до збереження літературного надбання письменника повинно бути гідним його пам'яті», - підкреслив Володимир Івашко.
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнськогоконкурсу дитячої творчості

Відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнськогоконкурсу дитячої творчості "Безпека в житті – життя в безпеці" 12:38

27 лютого на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області відбулось нагородження лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Безпека в житті – життя в безпеці".

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 12:21

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1214 випадків захворювання (підозри) на кір.

Обговорили заходи з детінізації економіки на Чернігівщині

Обговорили заходи з детінізації економіки на Чернігівщині 12:10

Захист на території області законності і правопорядку, дотримання прав і свобод громадян – спільна мета владних та правоохоронних органів області. Для цього має бути тісна взаємодія і обмін інформацією між структурами, відповідальними за ці процеси.

Випадок, що декілька років обурював жителів Чернігова, зрушив з мертвої точки

Випадок, що декілька років обурював жителів Чернігова, зрушив з мертвої точки 11:57

Понад 4 роки дві мешканки вул. Софії Русової, 9, міста Чернігова зносили на подвір’я прибудинкової території сміття, забруднюючи її різними відходами.

На Масляну в Другій лікарні традиційно частують Оздоровчими млинцями

На Масляну в Другій лікарні традиційно частують Оздоровчими млинцями 11:42

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури.