Військовослужбовці чернігівського гарнізону і ветеранські організації підготували до друку книгу про героїв другої світової війни, які й нині проживають на Чернігівщині
Напередодні відзначення 70-ї річниці визволення України, в Чернігові створюють книгу про ветеранів – учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни, які воювали в Україні, й зокрема на Чернігівщині.
Ідея створення книги належить Володимиру Івановичу Лисенко, який свого часу працював начальником відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної ради, а також редактором відділу молодіжних і військово-патріотичних передач на обласному радіо.
У створенні книги чималу допомогу надають військовослужбовці Чернігівського гарнізону, зокрема офіцери медіа-центру та військових комісаріатів. Також підтримали видання літопису голова обласної ветеранської організації Анатолій Москаленко, голова організації ветеранів 1-ї гвардійської армії генерал-майор у відставці Євген Зеленов, добре відомі чернігівські журналісти Петро Громовий, Анатолій Тютюнник, Віктор Кирієнко. Ідею створення книги всебічно підтримує керівництво обласної ради. Фінансування книги про ветеранів взяли на себе благодійні організації й, зокрема, колектив Ічнянського молокозаводу на чолі з Віктором Кияновським.
Назва книги «Йшли у бій молодими». Обсяг – 700 сторінок. В ній йдеться про солдатів, офіцерів і генералів, які визволяли Чернігівщину. Зокрема, про таких видатних людей, як генерал-майор Микола Лукяненко, розвідник Петро Рябченко, десантник Гаврило Ніконов, рульовий тральщика Петро Бондарєв та багато інших. Всього в книзі 280 нарисів про воїнів минулої війни, які за героїзм і відвагу були нагороджені найвищими військовими орденами і медалями, чотири роки пройшли фронтовими дорогами, вистояли, здобули перемогу і повернулися до мирного життя на Батьківщині вже вчителями, аграріями, лікарями.
Останні новини Чернігівщини
Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50
Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».
Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40
Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.
Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37
Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.
Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36
3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.