Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 02:40:03

Театральний "Мрій дім" побудували у Прилуках

20.05.2014   08:17

З 13 по 17 травня в місті Прилуки відбувся Третій театральній фестиваль «Мрій Дім».

Організатором фестивалю виступає Артем Аніщенко, котрий наразі разом зі своєю дружиною веде дві театральні студії в Прилуках. Головною метою фестивалю є те, щоб талановиті учасники мали можливість вступити до театрального вузу без творчого конкурсу.

Як учасниця фестивалю, хочу зауважити, що конкурсантів в цьому році було зовсім не багато. За словами організаторів, багато хто побоявся їхати на фестиваль через ситуацію в країні. Тема політики піднімалася дуже часто, організатори постійно говорили, що метою зібрання є об’єднання Сходу і Заходу, деякі режисери робили вставки в свої роботи, пов’язані з політикою, навіть якщо це не було пов’язано з темою вистави.

Протягом усього фестивалю учасники змогли взяти участь в декількох тренінгах та майстер-класах, а також мали чудову нагоду  безкоштовно відвідати  величезну кількість вистав. Серед яких «Швейк» за участі талановитих Богдана Бенюка та Анатолія Хостікоєва. А також конкурсні роботи молодих режисерів Олександра Мамома, Сергія Корнієнко та Ганни Агаджанової. Господар фестивалю Артем Аніщенко продемонстрував свою виставу «Реінкарнація Тараса», яку він поставив до 200 річчя Тараса Шевченка.

Журі конкурсу - два викладача з кафедри режисури Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського та один викладач Львівського національного університету ім. І. Франка. Всі дні фестивалю вони пильно спостерігали за учасниками, адже їм потрібно було визначити по 3 лауреати з кожного напрямку: троє найкращих акторів, режисерів театралізованих дійств та режисерів короткометражок. Також існує спеціальна премія найкращому комедійному акторові ім. М. Яковченка.

Найчастіше переможцями фестивалю в номінації «Кращий актор» стають прилучани. Цього року серед лауреатів є чернігівець, студент Радіомеханічного технікуму Артем Лобань. На даний час він займається в студентському психологічному театрі «Аномалія». Режисером–постановником, якого виступає актор Молодіжного театру Микола Бичук.

Учасником щорічного фестивалю «Мрій Дім» можуть стати всі охочі, котрі заповнять заявку і хочуть виразити себе як актор, режисер, сценограф чи режисер короткометражних фільмів. Участь у фестивалі не безкоштовна, проте заплативши 200 грн. ви отримуєте значно більше. Велику частину витрат беруть на себе прилуцький меценат Юрій Коптєв та міська влада. Житло, на жаль, за свій рахунок, проте якщо домовитесь, то добрі люди вас приймуть і за просто так.

У мене від відвідування фестивалю море вражень, натхнення, моє бажання відкривати і пізнавати театр посилилося в незліченну кількість разів. Мистецтво існує окремо від політики, воно об’єднує не Схід і Захід, а всіх, хто не може жити без нього.

Тесленок Лариса

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини