Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 23:19:07

Театральний "Мрій дім" побудували у Прилуках

20.05.2014   08:17

З 13 по 17 травня в місті Прилуки відбувся Третій театральній фестиваль «Мрій Дім».

Організатором фестивалю виступає Артем Аніщенко, котрий наразі разом зі своєю дружиною веде дві театральні студії в Прилуках. Головною метою фестивалю є те, щоб талановиті учасники мали можливість вступити до театрального вузу без творчого конкурсу.

Як учасниця фестивалю, хочу зауважити, що конкурсантів в цьому році було зовсім не багато. За словами організаторів, багато хто побоявся їхати на фестиваль через ситуацію в країні. Тема політики піднімалася дуже часто, організатори постійно говорили, що метою зібрання є об’єднання Сходу і Заходу, деякі режисери робили вставки в свої роботи, пов’язані з політикою, навіть якщо це не було пов’язано з темою вистави.

Протягом усього фестивалю учасники змогли взяти участь в декількох тренінгах та майстер-класах, а також мали чудову нагоду  безкоштовно відвідати  величезну кількість вистав. Серед яких «Швейк» за участі талановитих Богдана Бенюка та Анатолія Хостікоєва. А також конкурсні роботи молодих режисерів Олександра Мамома, Сергія Корнієнко та Ганни Агаджанової. Господар фестивалю Артем Аніщенко продемонстрував свою виставу «Реінкарнація Тараса», яку він поставив до 200 річчя Тараса Шевченка.

Журі конкурсу - два викладача з кафедри режисури Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського та один викладач Львівського національного університету ім. І. Франка. Всі дні фестивалю вони пильно спостерігали за учасниками, адже їм потрібно було визначити по 3 лауреати з кожного напрямку: троє найкращих акторів, режисерів театралізованих дійств та режисерів короткометражок. Також існує спеціальна премія найкращому комедійному акторові ім. М. Яковченка.

Найчастіше переможцями фестивалю в номінації «Кращий актор» стають прилучани. Цього року серед лауреатів є чернігівець, студент Радіомеханічного технікуму Артем Лобань. На даний час він займається в студентському психологічному театрі «Аномалія». Режисером–постановником, якого виступає актор Молодіжного театру Микола Бичук.

Учасником щорічного фестивалю «Мрій Дім» можуть стати всі охочі, котрі заповнять заявку і хочуть виразити себе як актор, режисер, сценограф чи режисер короткометражних фільмів. Участь у фестивалі не безкоштовна, проте заплативши 200 грн. ви отримуєте значно більше. Велику частину витрат беруть на себе прилуцький меценат Юрій Коптєв та міська влада. Житло, на жаль, за свій рахунок, проте якщо домовитесь, то добрі люди вас приймуть і за просто так.

У мене від відвідування фестивалю море вражень, натхнення, моє бажання відкривати і пізнавати театр посилилося в незліченну кількість разів. Мистецтво існує окремо від політики, воно об’єднує не Схід і Захід, а всіх, хто не може жити без нього.

Тесленок Лариса

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».