Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 23:48:11

У Батурині на світлині проявився силует Мотрі Кочубеївни. ФОТО

19.05.2014   13:07Агенцiя

Природа Батурина в різні часи вражала своєю красою і загадковістю, як мандрівників, так і місцеве населення. Особливо містечко неперевершено гарне навесні, коли Батурин потопає у бузковому цвіті.

Початок весни, коли природа пробуджується від зимового сну і своїм буйним цвітом підтверджує те, що життя триває, є найсприятливішим періодом для прогулянок на природі. 5 травня був погожий весняний день. По обіді місцеві дівчата-підлітки поряд з Кочубеївським парком, милувалися чарівним бузком. Виламавши по гілочці вирішили зробити фото на згадку. Вже вдома, коли розглядали знімки, на одному їх зацікавила незвичайна біла пляма. Збільшивши фото на комп’ютері, дівчата були вражені побаченим! Тією білою плямою виявився загадковий жіночий силует, який дивився їм в слід.

То хто ж ця загадкова пані на фото? Випадковий персонаж на світлині, ця загадкова панночка, одягнена в вишукане весільне вбрання минулих століть. Це ж Мотря!!! Авжеж вона! І відразу ж ціла низка аргументів на користь цієї версії - вона з’явилась поряд з батьківським будинком, серед бузку, у весільному вбранні. Відомо, що Василь Леонтійович Кочубей, дуже любив свою молодшу доньку. І щоб потішити улюбленицю, він вирішив поряд зі своєю оселею зробити ставок, навколо якого висадили запашні кущі бузку. Серед такої краси виростала молода Кочубеївна. Цією ж бузковою алеєю вона ходила на романтичні побачення до славного гетьмана Івана Мазепи.

На Чернігівщині побутувало безліч переказів та легенд про Мотрю, за однією з яких, привид красуні розгулював чернігівським валом. Але це вперше, коли Мотрона погодилася на те, щоб її побачив широкий загал саме в Батурині.

У житті людей час від часу відбуваються події, яким не завжди можна знайти логічне пояснення. В глибині своєї підсвідомості кожен із нас вірить, що душі померлих іноді перебувають серед нас. Можливо це якийсь не зовсім зрозумілий для нас сигнал чи попередження від предків? Наразі невідомо, випадково чи навмисне потрапила ця загадкова наречена в об’єктив фотокамери, але сподіваємось і віримо в те, що це добрий знак для всіх нас, адже вбрання на ній було біле і нічим не заплямоване. На жаль, автор не компетентний в питаннях аномальних явищ, тому до дискусії запрошуються фахівці в даній галузі науки.

Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».