На Чернігівщині у Державному реєстрі - 8792 пам’ятка культурної спадщини
До міжнародного дня пам’яток і визначних місць
Важливою складовою в розвитку туристичної галузі є наявність визначних історичних місць і пам’яток, які можуть бути цікавими для відвідувачів області.
У Державному реєстрі нерухомих пам’яток України на кінець 2013 р. налічувалися 8792 пам’ятки культурної спадщини Чернігівщини (ураховуючи ті, що входять до складу комплексів), з них 1746 (19,9%) – за категорією національного значення, інші – місцевого.
Найбільшу кількість культурних об’єктів складають археологічні пам’ятки (63,4%), решта – історичні та монументальні.
У 2013 р. установлено 328 зон охорони навколо окремих пам’яток та комплексів, укладено 256 охоронних договорів, пройшли інвентаризацію 1844 пам’ятки.
На початок 2013 р. потребували проведення ремонтно-реставраційних робіт 564 пам’ятки. За рік ремонтні роботи були завершені на 333 об’єктах, ще на 200 об’єктах завершення робіт перенесено на наступний рік.
На всі види ремонтно-реставраційних робіт та інші заходи з охорони культурної спадщини за 2013 р. асигновано 2227,1 тис. грн., з яких 95,8% було освоєно. За джерелами фінансування найбільше (65,9%) виділено з місцевого бюджету, 34,1% – з інших джерел.
Останні новини Чернігівщини
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованої злочинної групи, члени якої організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 09:38
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту на території України.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:37
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
5 лютого: цей день в Україні і світі 08:34
День 1443 Російська агресія - Day 1443 Russian aggression