Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 02:11:12

Прем'єра у молодіжному театрі - "Емігранти"

15.04.2014   09:39Агенцiя

26 квітня нова прем’єра в молодіжному театрі «Емігранти» молодого режисера Євгенія Сидоренко.

Приємно знати, що є молоді люди, які вважають, що театр повинен виконувати місію, яку заповідав нам Гоголь: «Театр - це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра». Багато хто думає, що театр не актуальний, не цікавий. Люди забувають справжнє призначення цього магічного місця. Євгеній Сидоренко готовий кинути виклик і зруйнувати ці стереотипи. Молодий режисер нової постановки в молодіжному театрі привідкрив кулісу і розповів , що чекає глядача на прем'єрі і якими будуть його «Емігранти» Славоміра Мрожека.

З Мрожеком мене познайомив мій колега Олексій Биш. Він взяв в роботу п'єсу "Танго" де я мав грати діда. П'єса мені дуже сподобалася тож я вирішив для себе перечитати всі п'єси Мрожека. Багато в нього хороших п'єс, але особливо мене зачепила п'єса "Емігранти". У ній немає сентиментальності, "соплів", чисто чоловічий матеріал і, як для режисера чоловіка, так і для справжніх чоловіків акторів. Власне ці складові елементи і підкупили моє нутро, щоб втілити свою мрію і поставити цю п'єсу.

- "Емігранти" один з найбільш значущих творів в польській драматургії післявоєнного періоду. Яку важливість для вас представляє ця п'єса?
- Для мене важливість цієї п'єси полягає в її людської правді. У ній говориться про те, про що люди зазвичай мовчать. Тому ця п'єса, особисто для мене, проявляє важливість внутрішніх страхів людини, про які ми часом самі собі боїмося зізнатися.

- Яких « Емігрантів » побачить глядач?
- «Емігранти» стали людяними. Моє над-надзавдання як режисера - це насамперед, щоб глядачі на сцені побачили себе, саме в цій п'єсі і в цьому спектаклі. Нехай говорять, що драма не актуальна, але я вважаю що, завдяки таким високим жанрам як трагедія і драма люди повинні стати духовно багатші. Чому греки любили трагедію в античному театрі, тому що тільки завдяки їй вони отримували катарсис, духовно очищалися. Саме ці жанри змушують нас замислюватися над своїм існуванням у цьому складному і місцями безглуздому, а, іноді, і порочному світі. А високі жанри в театрі змушують людину щось переосмислити.

Будь-які починання гарні, особливо ті, які спрямовані на саморозвиток і на пізнання свого духовного світу. З цієї невеликої бесіди можна зробити висновок, що альтернатива на чернігівських театральних підмостках існує, впевнений, ця вистава знайде свого глядача, адже вистава - справжня, жива, людяна. Ясного неба і попутного вітру Євгену Сидоренко в його творчому житті під назвою - режисура.

Микола Бичук

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини