Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 22:52:18

Відбувся обласний хореографічний фестиваль–конкурс «Надія». ФОТО

28.03.2014   13:12Агенцiя

Кращі танцювальні колективи та гуртки продемострували свою майстерність на сцені обласного драматичного театру

З метою виявлення і підтримки обдарованих  дітей, обміну творчими досягненнями та подальшого розвитку мистецтва танцю на Чернігівщині 20 березня 2014 року на сцені обласного академічного українського музично – драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, був організований та проведений обласний хореографічний фестиваль – конкурс «Надія» серед хореографічних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).  

Завданнями конкурсу було: підтримка талановитих хореографів, балетмейстерів-постановників  та дитячих хореографічних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання); виявлення кращих постановок та виконавців в класичній, народній, спортивній бальній та сучасній хореографії;  пошук нових хореографічних форм та напрямів балетмейстерської роботи; обмін досвідом; налагодження творчих зв’язків.
 
Конкурсанти мали можливість показати свою майстерність в  п’яти різних хореографічних номінаціях (класичній, народній, спортивній бальній, сучасній хореографії, а також у жанрі стилізації народного танцю) та трьох вікових категоріях.

Оцінювало конкурс поважне  журі, до складу якого увійшли провідні фахівці хореографічного мистецтва області а саме:
  - головний балетмейстер Чернігівського академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, головний балетмейстер Чернігівського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв, голова Чернігівського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, заслужена артистка України Людмила Анатоліївна Джим, голова журі;
- секретар Чернігівського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, директор та художній керівник центру дитячої та юнацької танцювальної творчості «Ярмарка» Агафошин Євген Олександрович;
- голова предметно-циклової комісії з хореографічних дисциплін Ніжинського училища культури і мистецтв імені М.Заньковецької Барадуліна Людмила Омелянівна;
- викладач хореографічних дисциплін Ніжинського училища культури і мистецтв імені М.Заньковецької, керівник народного ансамблю танцю «Ніжин» Ляпіна Марія Михайлівна;
- тренер – хореограф,  керівник зразкового клубу спортивного бального танцю «Аеліта» Мирошниченко Ольга Володимирівна

Журі високо оцінило виступи шкільних творчих колективів та відзначило що: значно зросла виконавська майстерність конкурсантів; з’явилися цікаві балетмейстерські рішення при створенні конкурсних програм а особливо це простежувалось в номінації «Спортивний бальний танець»;  збільшилась кількість виконавців в одному номері (на сцені одночасно виступали по 20 – 30 танцюристів), під час конкурсу, не дивлячись на високу конкуренцію, між учасниками панувала доброзичлива дружня атмосфера.   

Всього в конкурсі брали участь 864 учні з 18 мистецьких навчальних закладів області.    

Переможцями конкурсу стали:

в номінації «класичний танець»
молодша вікова категорія
І місце «Гармонія» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІ місце «Калина» Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІІ місце «Спалах» Бобровицька школа мистецтв;
ІІІ місце «Devant» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
середня вікова категорія
І місце «Astrum» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІ місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІІ місце «Калина» Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІІ місце «Полісяночка» Ніжинська районна школа мистецтв;
старша вікова категорія
І місце «Фієста» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІ місце «Алькор» Коропської школа мистецтв;

в номінації «народно – сценічний танець»
За великої кількості заявок оцінювання цієї номінації проводилось у двох групах.  Переможцями конкурсу у групі (А) стали:
 молодша вікова категорія
І місце «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Прилучаночка» Прилуцької школи мистецтв;
ІІ місце «Калина»  Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІ місце «Devant» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІІ місце «Браво» Прилуцької школи мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Прилучаночка» Прилуцької школи мистецтв;
ІІ місце «Калина»  Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІ місце «Спалах» Бобровицька школа мистецтв;
ІІІ місце «Сяйво» Парафіївська дитяча музична школа;
старша вікова категорія
І місце «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Прилучаночка» Прилуцької школи мистецтв;
ІІ місце «Фієста» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІІ місце «Надія» Ічнянська школа мистецтв;

Група (В)
молодша вікова категорія
І місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІ місце «Полісяночка» Ніжинська районна школа мистецтв;
ІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;
ІІІ місце «Іченька» Ічнянська школа мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІ місце «Барвінок» М.-Коцюбинська школа мистецтв;
ІІ місце «Мрія» Ніжинська районна школа мистецтв;
старша вікова категорія
І місце «Журавка» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
І місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІ місце «Міріданс» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;

в номінації «стилізація народного танцю»
 молодша вікова категорія    
ІІ місце «Веселі ніжки» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІ місце «Барвінок» М.-Коцюбинська школа мистецтв;
ІІ місце «Усмішка» Ніжинська районна школа мистецтв;             
середня вікова категорія
І місце «Експресія» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
старша вікова категорія
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Журавка» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;

в номінації «сучасний танець»
молодша вікова категорія   
І місце «Міріданс» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце  «Спалах» Бобровицька школа мистецтв;
ІІ місце «Ластівка» Ніжинської дитячої хореографічної школи;        
ІІІ місце «Мрія» Ніжинська районна школа мистецтв;
ІІІ місце «Алькор» Коропської школа мистецтв;
ІІІ місце колектив Бахмацької школи мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Astrum» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІ місце «Полісяночка»  Ніжинської районої школи мистецтв;
ІІІ місце «Надія» Варвинська дитяча музична школа;
старша вікова категорія
І місце «Міріданс» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце «Гармонія» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІІ місце «Елєгія» Прилуцької школи мистецтв;
ІІІ місце «Алькор» Коропської школа мистецтв;
ІІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;

в номінації «спортивний – бальний танець»
молодша вікова категорія                   
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;        
І місце «Апельсин» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце «Кармен»  Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІІ місце «Мрія» Ніжинська районна школа мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Апельсин» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;        
старша вікова категорія
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;   

Всі учасники фестивалю – конкурсу були відзначені грамотами за участь, переможці одержали дипломи лауреатів.

Інформаційна служба Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.