Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 лютого, 21:33:54

Українці відзначили день народження Івана Мазепи

22.03.2014   12:43Агенцiя

Батурин став столицею козацької держави і досяг зеніту свого розвитку за правління гетьмана Івана Мазепи. За кілька десятиліть невеличке містечко перетворилося на європейську столицю. У 1708-му році, коли Іван Мазепа в союзі зі Швецією виступив проти зростаючого контролю Москви над Гетьманщиною, цар Петро І послав 20 тисяч війська оволодіти повсталим Батурином. Того ж року російське військо захопило, пограбувало і спалило місто.

Щороку у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» в день народження Івана Мазепи відправляється поминальна літургія, проходять урочисті заходи.

Чернігівський пам’ятник славному гетьману роботи Геннадія Єршова став першим в Україні ще у 2009 році. У світі сьогоднішніх подій, у зв’язку з російською агресією навіть скептики щодо величі постаті Мазепи зрозуміли – Іван Мазепа боровся за незалежність України, тобто він національний герой, а не зрадник. Так вважає і відомий мазепознавець Сергій Павленко. Він взяв участь в урочистостях з нагоди дня народження гетьмана.

Цьогорічне покладання квітів до пам’ятника Мазепі не було велелюдним, що ніяк не принижує значення його постаті.


http://chodtrk.com.ua/?p=13931
 

Останні новини Чернігівщини

Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові

Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові 19:00

В ході документування з викриття причетних до підпалів і вибухів у Чернігові, поліцейські управління карного розшуку та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили причетність мешканця Дніпропетровщини до підриву вибухівки на території приватного будинку.

 Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я

Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я 18:56

Турбота про внутрішній стан в умовах сьогодення стала такою ж важливою, як і фізична безпека.Комплексну психосоціальну підтримку жителі Прилуцької громади можуть отримати в Центрі ментального здоров’я, що функціонує на базі центральної міської лікарні.

Екскаватори, бульдозери та навантажувачі на службі громади: масштабна допомога від Японії 18:53

Автопарк комунальної техніки Чернігова поповнився сучасними екскаваторами, фронтальними навантажувачами та бульдозерами. Ці машини не просто оновлюють парк, а суттєво підвищують здатність міських підприємств виконувати роботи з благоустрою, ремонту та обслуговування інфраструктури.

Надзвичайні події в області за останню добу 13:31

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА

Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39

10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.