Міський конкурс "Читаюча родина Чернігова"
Міський конкурс «Читаюча родина Чернігова» – гарна традиція, започаткована в 2003 році обласною бібліотекою для дітей ім. М. Островського разом з управлінням освіти та відділом у справах сім’ї і молоді Чернігівської міської ради.
![](/uploads/7173-m.jpg)
Конкурс став щорічним і рейтинговим.
За 12 років близько 400 найбільш небайдужих до читання і книги родин з усіх шкіл нашого міста взяли участь в конкурсі, понад 100 родин стали фіналістами конкурсу, 45 родин – дипломантами і призерами змагань. Конкурс – це завжди тепле спілкування великої родини читачів, де всім є місце – і бабусям з дідусями, і батькам і, звичайно, найменшим. Родини змагалися в цікавих конкурсах, розповідають про улюблені книги і письменників, співають пісень, спілкуються, діляться своїми кращими традиціями сімейного читання.
Цьогорічний конкурс, в якому взяли участь понад 30 родин, присвячувався 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка – фіналістами стали 7 родин.
У фіналі конкурсу родини презентували себе, брали участь у Інтернет-квесті «У кожного покоління свій Шевченко»; традиційна контрольна з української «Вивчаємо українську за Кобзарем»; допомогла учасникам від мала до велика перевірити знання рідної мови. І діти і дорослі читали вірші нашого геніального поета, дехто наважився і свої вірші прочитати.
Хочеться відзначити хороший рівень творчих робіт всіх учасників – і дітей, і дорослих. Були дуже цікаві розповіді про вплив «Кобзаря» і на долі цілої родини; і зворушливі історії про своїх дідусів, бабусь, батьків і про те, як твори Шевченка допомагають в житті різним поколінням.
Найяскравішими учасниками стали родини Ярмоленків, Гнип, Бачинських, дуже переконливими були і родини Дайнеко-Басанко, Токаревих, Вент, Ананічевих. Всі фіналісти нагороджені призами від відділу у справах сім’ї і молоді Чернігівської міської ради, а також грамотами і подяками управління освіти Чернігівської міської ради.
В цьому конкурсі немає переможених, перемогли любов і повага до читання, книги – традиційної і тепер вже електронної.
Конкурс і надалі об’єднуватиме всіх друзів книги і читання, з кожним роком читаюча родина Чернігова збільшуватиметься!
Заступник директора В. М. Вересоцька
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.