Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 03:59:03

У Чернігові презентовано книгу Юрія Сбітнєва "Великий князь"

15.01.2014   07:58

14 січня у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана відбулася презентація роману-дилогії «Великий князь» відомого російського письменника, історика, члена Спілки письменників СРСР та Росії Юрія Сбітнєва.

За цей змістовний художньо-документальний твір митець у 2009 році був удостоєний Всеросійської історико-літературної премії «Олександр Невський».

Багато років письменник присвятив дослідженню літописної спадщини Київської Русі та вивченню шедевра світової літератури – «Слова о полку Ігоревім», в якому йдеться про історичні події з минулого Чернігово-Сіверського краю.

Дилогія «Великий князь» стала результатом багаторічної праці автора. Унікальність твору полягає в тому, що він створений на основі вивчення стародавніх літописів, численних архівних матеріалів.

Як зазначив у вітальному слові голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, для жителів Чернігівщини важливе значення має, що головною темою роману «Великий князь» стала доля одного з видатних історичних діячів князівської доби – благовірного князя-миротворця Ігоря Чернігівського.

Очільник області наголосив: облдержадміністрація проводить значну роботу по відновленню історичних джерел. Як повідомляється у літописах, мощі святого благовірного князя Ігоря Чернігівського у 1150 році було перевезено до Чернігова та покладено у Спасо-Преображенському соборі. Третій рік поспіль ведуться археологічні роботи, які, на думку Володимира Хоменка, скоро принесуть результат і мощі князя Ігоря будуть знайдені.

У 2012 році біля Собору було встановлено пам’ятник славетному Чернігівському князю.

Володимир Хоменко побажав письменнику міцного здоров'я, творчого довголіття, натхнення та нових доробків до скрабниці слов’янської культури.

В рамках презентації голова облдержадміністрації ознайомився з тематичною книжково-ілюстративною виставкою: «Юрій Сбітнєв: про час і про себе».

Письменника також привітали кандидат історичних наук, керівник Центру українських досліджень Інституту Європи Російської Академії Наук, головний редактор часопису "Современная Европа" Віктор Мироненко, голова Ради Товариства "Чернігівське земляцтво" в місті Києві Віктор Ткаченко, друзі, колеги-літератори та історики, а також шанувальники творчості автора.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини