Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 серпня, 11:30:52

"Треті Філаретівські читання" в Ніжині

24.12.2013   12:06Агенцiя

18 грудня у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулась Всеукраїнська наукова конференція «Треті Філаретівські читання», присвячена історії Церкви і релігійного життя в Україні.

Це наукове зібрання проводиться кожні два роки з метою вшанування пам’яті Чернігівського і Ніжинського архієпископа святителя Філарета (Гумілевського), канонізованого восени 2009 р. Крім церковного служіння Філарет (Гумілевський) плідно займався науковою роботою і був одним з найбільш авторитетних істориків Церкви, а на Чернігівщині став засновником церковного краєзнавства.

До участі в читаннях зголосилися вчені з різних регіонів та інституцій України. На пленарному засідання ключовою стала доповідь професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Василя Ульяновського, який ознайомив присутніх зі своїми відкриттями, пов’язаними з відвіданням православного Синайського монастиря в Єгипті. Докторант цього ж університету Олександр Тарасенко зробив ґрунтовну доповідь про правлячих чернігівських архієреїв ХІХ – початку ХХ ст.

Інші науковці висвітлили різні аспекти історії релігійного життя Чернігівщини і України. 19 грудня учасники конференції відвідали музеї Ніжинського університету і церковні пам’ятки Ніжина.

Співорганізаторами конференції стали Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Сіверський інститут регіональних досліджень та Український інститут національної пам’яті.


Прес-служба Сіверського інституту регіональних досліджень

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини