Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:32:50

У Гетьманській столиці згадали Марію Мазепину

20.12.2013   11:51Агенцiя

Минулого тижня у Гетьманській залі палацу К.Розумовського відбувся захід “Марія Мазепина – погляд крізь століття”. Захід присвячено великій матері великого гетьмана Івана Мазепи, річниці з дня її упокоєння у грудні 1707 р.

Марія Мазепина відома в історії України не лише як матір гетьмана, а також як ревна покровителька православ’я, вона була ігуменею Києво-Печерського Вознесенського і Глухівського Успенського дівочих монастирів.

Очолювала ці монастирі Марія, вірогідно, більше двадцяти років. За її ігуменства Вознесенський монастир став освітнім і мистецьким осередком. Марія Магдалина вважається основоположницею надзвичайно складною гілки прикладної творчості — золотого шиття. У Вознесенському монастирі вишивали найвідповідальніші та найкоштовніші замовлення, як для Києво-Печерської Лаври, так і для інших церков України.

Сприяв розбудові святинь і гетьман Іван Мазепа. До кінця свого життя мати великого гетьмана була утаємничена в його справи, сприяла йому, була його авторитетною порадницею, подвижницею.

В фондовій колекції НІКЗ “Гетьманська столиця” є два портрети Марії Мазепи — сучасної київської художниці Ганни Фурс «Доля. Магдалена. Мазепина» та копія з прижиттєвого портрета Марії Мазепи, оригінал якого знаходиться в Краківському Національному музеї. Ці два портрети і були основним акцентом заходу, про них розповіла присутнім гостям зберігач фондів Оксана Новік.

Біографію Марії Магдалини озвучила завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Наталія Сердюк, уривок з поеми В.Сосюри “Мазепа” прочитала науковий співробітник відділу “Цитадель” Марина Хармак, а про історію перепоховання останків черниць Вознесенського монастиря розповіла науковий співробітник Катерина Дзекун. Як музичне обрамлення заходу прозвучали пісня І.Мазепи “Ой, горе тій чайці” та народна пісня “Із-за гір, з-за гір” у виконанні автентичної групи народного фольклорно-обрядового ансамблю “Козацька душа”.

"Гетьманська столиця"

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».