Патріарший візит на свято до Чернігова
З нагоди престольного свята кафедрального собору великомучениці Катерини та дня пам’яті преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 7 грудня відвідав Чернігів.
Архіпастирські візити саме цього дня до древнього княжого міста над Десною, до козацької святині – Катерининської церкви, стали вже традиційними: від 2009 р. Патріарх Філарет тут вже вп’яте очолює святкове богослужіння.
На кордоні Чернігівської області Предстоятеля Київського Патріархату зустріли архієпископ Чернігівський Євстратій та представники влади – в.о. заступника голови Чернігівської облдержадміністрації з гуманітарних питань Юрій Музика та керівник Департаменту культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА Сергій Мойсiєнко.
В Чернігові на виході з автомобіля Святійшого Владику зустріли діти в національних костюмах та привітали представники козацтва. На порозі храму чудовим караваєм і теплими побажаннями Предстоятеля Київського Патріархату привітала заслужена артистка України та парафіянка церкви Раїса Борщ. А у самому храмі за відповідним чином свого Патріарха зустріли священнослужителі.
За літургією Святійшому Владиці співслужили: митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, а також близько тридцяти священиків. Величний собор був наповнений богомольцями – як мешканцями Чернігова і Сіверського краю, так і паломниками з Києва.
Під час Божественної літургії близько ста причасників приступили до Святих Христових Таїн, а наприкінці богослужіння всі присутні уважно вислухали Патріаршу проповідь про подвиг святої Катерини та преподобного Меркурія.
Після архіпастирського слова відбувся молебень до святих Катерини і Меркурія перед іконою великомучениці з часточкою її мощів та ракою з мощами ігумена з Бригинців отця Меркурія. Патріарх прочитав молитви до святої Катерини і святого Меркурія, а потім він, архієреї та духовенство під спів величань приложилися до ікони і мощей.
Завершилося урочисте богослужіння словом подяки на адресу Святішого Патріарха, яке виголосив архієпископ Євстратій, та співом многоліття.
У храмі Предстоятель дав інтерв’ю для місцевих медіа, а потім благословив приготований козаками до свята куліш.
Від Катерининського собору Патріарх Філарет відбув до Чернігівської обласної ради, де відбулася його зустріч з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком, головою Чернігівської обласної ради Анатолієм Мельником та Чернігівським міським головою Олександром Соколовим. У зустрічі також взяли участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.
Спілкування пройшло у теплій, невимушеній атмосфері. Говорили про історію та сьогодення Чернігово-Сіверського краю, державно-церковні відносини, про суспільні виклики, які стоять перед Україною. На пам’ять про зустріч Володимир Хоменко подарував Патріарху Філарету ікону преподобного Антонія Печерського – уродженця Любеча, а також книгу про минуле й сьогодення Сіверської землі. У свою чергу Предстоятель Київського Патріархату подарував керівникам області й міста ювілейне видання «Історії Михайлівського Золотоверхого монастиря».
Після офіційної зустрічі з керівництвом області й міста Патріарх Філарет відбув на трапезу до ресторанного комплексу «Градецький».
Завершився візит Предстоятеля Київського Патріархату на кордоні міста Чернігова, де архієпископ Євстратій взяв у Патріарха Філарета благословення та побажав Його Святості щасливого повернення до столиці.
Інформаційне управління УПЦ Київського Патріархату
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.