У Чернігові згадали Леоніда Глібова
У Чернігові відбулося вшанування пам’яті видатного українського письменника, байкаря та громадського діяча Леоніда Глібова (1827-1893) з нагоди 120-ї річниці від дня його смерті.

Ці заходи стали можливими завдяки сприянню Чернігівської міської «Просвіти» ім. Т.Шевченка, департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА та управлінню культури Чернігівської міської ради.
Спочатку просвітяни, музейні та бібліотечні працівники поклали квіти до могили байкаря на території Троїцького собору. Потім відбувся літературно-мистецький вечір пам’яті Леоніда Івановича Глібова у літературно-меморіальному музеї М.Коцюбинського.
Відкрив захід директор музею Ігор Коцюбинський. Про величезний внесок у розвиток демократичних традицій в Україні, популяризацію рідної мови та культури Леоніда Івановича Глібова підкреслили у своїх промовах – заслужений діяч мистецтв України, начальник управління культури Чернігівської міської ради Олег Васюта та доцент кафедри Історії України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського Тамара Демченко.
Тема виступу доцента Чернігівського Національного державного університету ім. Т.Шевченка Василя Буденного «Леонід Глібов та дитяча література». Також виступили лауреати премії ім. Л.Глібова письменники Олексій Брик та Михась Ткач.
Окрасою заходу став виступ артиста обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, заслуженого артиста України Івана Круша, який виконав пісні на слова Л.Глібова. Учні 7-х класів ЗОШ № 20 прочитали байки Глібова. Кращі з читців були нагороджені книжками від КМЦ «Інтермеццо». Одним з організаторів цих заходів є активний просвітянин, заслужений лікар України Сергій Богдан.
Провела літературно-мистецький вечір заступник директора музею з наукової роботи Наталія Коцюбинська.
Підготував І.Коцюбинський
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43
«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.
Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01
За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03
У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22
Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.