Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 22:16:58

Новий театральний сезон у Чернігові розпочнеться оперою "Катерина"

05.10.2013   17:09

Про це під час прес-конференції до відкриття 88-го тетрального сезону повідомила режисер-постановник опери Віра Андріївна Тимченко.

Чернігівський театр не оперний, а музично-драматичний, але у своєму архіві має опери «Запорожець за Дунаєм», «Сліпий», «Вечорниці». І тому, пояснила режисер, вирішили поставити «Катерину». Цей твір, написаний композитором М. Аркасом за однойменною поемою Тараса Шевченка, стане присвятою колективу до 200-річчя від дати народження Кобзаря.

Віра Андріївна розказала про ідею зробити не ілюстрацію опери Миколи Аркаса, а створити виставу-оперу, у якій задіяний весь колектив театру і це буде одна з наймасштабніших постановок. На головні партії призначено по два виконавці: Батько - Валентин Корінь і заслужений артист України Микола Юськов, Мати - заслужена артистка України Антоніна Баглій та Олена Бондаренко, Андрій - Владислав Лещенко та Альберт Лукашов, Катерина - Лариса Кравчук і Ольга Турок, Іван - Едуард Брагіда та Володимир Соловйов. Решта виконавців: Оксана - Вікторія Велика і Ірина Лозовська, Одарка - Діна Лобур і Наталія Рибенок. Крім того, у ролі ведучих виступлять артисти Вікторія Велика, Наталія Гнатенко, Ольга Дущенко, Ігор Лозовський, Наталя Максименко та Вікторія Пенява. На роль «Від автора» призначений артист театру Володимир Соловйов. Хлопці, дівчата, солдати – артисти драми та балету театру.

Віра Андріївна процитувала видатного співака Івана Козловського: «Катерина» - опера безсмертна за своїм змістом, своєму лаконізму, як всі вічні цінності. Немає історії, сумнішої за «Катерину». Думка, висловлена високо поетично і дуже доступно. В цьому велич і Шевченка, і Аркаса».

За словами пані Тимченко тема твору актуальна і сьогодні: він закликає до самоповаги, привертає увагу до жіночої долі. Побачити прем’єру глядачі зможуть у п’ятницю 18 жовтня.

Режисер-постановник опери – заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук, художник - заслужений працівник культури України Олександр Симоненко, художник по костюмах - Ганна Тищенко, балетмейстер - Ольга Шпаковська, хормейстер - заслужений працівник культури України - Микола Борщ, концертмейстери - Тетяна Ковінцева та Галина Пустовіт, художник по світлу - В'ячеслав Василенко.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.