Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 07:50:10

До Дня місцевого самоврядування

09.12.2011   10:23Агенцiя

До Дня місцевого самоврядування, що відзначається в Україні 7 грудня, в Національному культурному центрі України в Москві відбулася презентація документального серіалу “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”, створеного Чернігівською громадською організацією “Сіверський інститут регіональних досліджень”.

Вечір відкрив генеральний директор Національного культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко. Він розповів про довготривалу співпрацю з чернігівчанами. Зокрема, з уродженцем Чернігова, керівником Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктором Мироненком.

Триває співпраця з чернігівцями і в галузі культури і мистецтва. Нещодавно, в листопаді цього року, на сцені Центру виступив народний аматорський колектив “Криниці” із Сосницького району, що на Чернігівщині (батьківщина Олександра Петровича Довженка). У Центрі експонувалася виставка сучасного мистецтва “Територія душі”, де були показані роботи чернігівських художників.

В науковій галузі Культурний центр України в Москві і Чернігівщину пов’язує розробка теми “Бодянський і Шевченко”, адже Осип Бодянський родом з сіверської землі, районного містечка Варви.

Володимир Юхимович наголосив, що зустріч в Центрі з нагоди Дня місцевого самоврядування має особливий акцент, адже в розмаїтті співпраці з’явився ще один сегмент, який дає можливість пошуку спільно з російською стороною рішень суто конкретної проблеми з використанням вже наявного досвіду.

У презентації фільму взяли участь та виступили: керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, в.о. начальника управління преси та інформації Чернігівської ОДА Дмитро Никоненко, керівник Інституту Кеннана у Москві Еміль Паїн та науковці академічних інститутів Москви, представники української діаспори.

Гості з Чернігова подарували кожному, хто був присутній на вечорі, диск із записом документального серіалу, а для відвідувачів інформаційно-довідкової бібліотеки Центру передали в дар добірку книг і журналів, які були видані за останній рік в області.

Олена Марченко

 

Довідка:


Фільм у хронологічній послідовності розповідає про розвиток на території країни інституції міського самоврядування – починаючи від поширення на низку українських міст в чотирнадцятому столітті магдебурзького права. Зроблена спроба мовою кіно показати як воно адаптувалося до місцевих умов, ставши частиною аутентичної правової культури. Значну увагу в фільмі надається відродженню у другій половині ХІХ ст. міського самоврядування в Російські та Австро-Угорській імперіях, подібностям та відмінностям цих процесів у зазначених державах. Остання серія присвячена впливу подій двадцятого століття на розвиток українських міст, наслідкам одержання форм управління ними та сучасному стану міського самоврядування в Україні, його ключовим проблемам.

Творча група фільму побувала у вісімнадцяти містах України: Києві, Чернігові, Ніжині, Любечі, Полтаві, Харкові, Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Херсоні, Дніпропетровську, Луцьку, Острозі, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Кам‘янці-Подільському.

В якості експертів для створення фільму залучалися відомі фахівці: Наталія Яковенко (Київ), Дмитро Чорний (Харків), Юрій Волошин (Полтава), Мирон Капраль (Львів), Григорій Самойленко (Ніжин), Тимофій Мотренко (Київ), Віктор Мироненко (Москва), Блер Рубл (Вашингтон).

http://ukrcenter.org/news/do_dnja_miscevogo_samovrjaduvannja/2011-12-08-522

Останні новини Чернігівщини

21 січня - Міжнародний день обіймів

21 січня - Міжнародний день обіймів 07:48

За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива.

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту 12:47

Вчора близько четвертої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Захисників України двоє невідомих щось пишуть фарбою на зупинці громадського транспорту.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 12:24

Питання, які виносяться на розгляд п’ятдесятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:13

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини