Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 18:50:30

Виставка графіки “Зал очікування птахів і людей” відкрилася у Чернігові

05.09.2013   11:41Агенцiя

3 вересня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка графіки чернігівської художниці Лесі Синиченко “Зал очікування птахів і людей”.

На виставці представлено 20 робіт художниці . Більшість з них – книжкові ілюстрації.

Леся Синиченко: – Ці малюнки різних років – спроба сфокусуватися на моменті просторово-часового переходу з одного стану в інший. Очікування знайоме кожному. Воно як хиткий місток між минулим і майбутнім. Балансування між тим, що було і тим, що, ймовірно буде. Або не буде. Це пастка надій. Втім, очікування завжди пов’язане з надією. Іноді примарні передчуття замінюють зміст. Ми забуваємо кого і чого очікували. Втрачений час загострює відчуження. І починає здаватися, що лише очікування виправдовує безглуздість існування. Одночасно безліч елементарних подій наштовхують на думку, що безглуздо саме очікування.

Пам’ятаю, коли мама сідала писати якісь натюрморти, завжди ставила поруч маленький мольберт для мене. У п’ять років я вже заявила, що буду художником як мама і журналістом як тато. У 6 років відбулася моя перша персональна виставка – це були ілюстрації до міфів Давньої Греції. Щоліта відпочивала у бабусі на Іссик-Кулі. Вважаю, що саме Тянь-Шань і Чернігів, переплетення гір і стародавньої архітектури зіграли важливу роль у формуванні мого художнього сприйняття світу.

Леся Синиченко народилася 4 грудня 1978 у Чернігові. Працювала редактором, журналістом у різних українських виданнях. Серед них – “Нові Чернігівські відомості” (1995-1996), “Правда України” (1997-2000), “Без цензури” (2003-2007), “Комерсант Україна” (2007-2008), “Політика і Культура України” (2008-2009), “Слово Просвіти” (2010). Співпрацювала з журналами “Український тиждень”, “Главред”, “Жила”, “Cultura” ( Киргизстан ).

У 1994 році закінчила художню школу, в 2001-му – Національний університет імені Т. Г. Шевченка, Інститут журналістики. Оповідання та вірші Лесі Синиченко друкувалися в періодиці. Дипломант конкурсу “Нові імена України” (Образотворче мистецтво).

Персональні виставки художниці проходили в Чернігові, Києві та Москві. Вона оформила кілька поетичних книг і брала участь у численних колективних виставках і проектах. Її твори знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, Великобританії, Японії.

З роботами художниці можна ознайомитися до 22 вересня.


http://www.cult.gov.ua/news/vistavka_grafiki_zal_ochikuvannja_ptakhiv_i_ljudej_vidkrilasja_u_chernigovi/2013-09-05-4551

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини