Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 21:36:40

Голландська морячка Карін заспівала українською в Чернігові

27.08.2013   10:12Агенцiя

У День Незалежності України фольклорний колектив "Зарянка" із Нідерландів виконав пісні різними мовами у Чернігові на VIII Міжнародному фольклорному фестивалі національних культур "Поліське коло".

"Наш колектив - самодіяльний, але співає на високому професійному рівні. В його репертуарі багато пісень українською, російською та голландською мовами. Крім того, є чуваські, мордовські, циганські, козачі та релігійні пісні. Вчити твори іноземними мовами голландцям дуже важко, але вони стараються заради гарної музики", - розповіла художній керівник "Зарянки", росіянка за походженням Ірина Распопова.

За її словами, в цілому фольклорний колектив налічує близько 30 учасників, переважно голландців. На фестиваль до Чернігова приїхало сім чоловік. Серед них - як пенсіонери і домогосподарки, так і працюючі люди. "Ось Карін, наприклад, - морячка. Її чоловік - капітан судна, а вона - матрос", - сказала, знайомлячи зі співаками, Распопова.

Колектив "Зарянка" створений при однойменному фонді, діяльність якого спрямована на збереження російської і голландської традиційних культур. На "Поліське коло" до Чернігова він приїхав уперше.

Як повідомила режисер фестивалю Ірина Дерейчук, окрім голландців, уперше тут також гості з Чуваської республіки Росії та етнічний колектив із Німеччини. Останній привіз старовинні німецькі танці.

Концерти "Поліського кола" проходили на сценах Центрального парку культури та відпочинку та на Красній площі Чернігова. Традиційно свою творчість на них представляли художні колективи з Росії, Білорусі, різних міст України та національних товариств Чернігівської області: азербайджанського, єврейського, польського, німецького та інших.

Гармонійним доповненням фестивалю стала розгорнута в парку виставка плодів та квітів "Щастя краси". Шедеври невгасимої фантазії на ній представили десятки навчальних закладів, підприємств та організацій міста.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини