Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 22:44:59

“Віддані магії неба”

17.08.2013   10:03Агенцiя

Це назва нової книги, яка присвячена історії цивільної авіації Чернігівщини.

Видання нової книжки було підготовлене до друку краєзнавчим відділом Чернігівської обласної універсіальної бібліотеки імені Короленка. Книга складається із двох частин. У першій йдеться про історію розвитку авіаційного руху на Чернігівщині, а у другій – розповідь про Чернігівський об’єднананий авіазагін.

Людство завжди мріяло літати. Чоловікам так хотілося піднятися в небо й подивитися на красу землі згори. Земляни із заздрістю та захопленням спостерігали за птахами – такими вільними та незалежними. І саме тому всі так раділи появі перших літаків.

Пишалися льотчиками й на Чернігівщині. Кожен другий у 20 роках минулого століття хотів обрати для себе саме цю професію. На теренах Радянського Союзу, спочатку в Москві, згодом у Харкові, а потім у Чернігові створилося авіаційне суспільство “Доброліт”. Любов до авіації була просто шаленою. В одній чернігівській сім’ї одинадцятимісячного малюка записали в членство авіаційного флоту.

Друга частина книги – “Біографія. Любов. Долі” складається з трьох розділів. Перший – “Небо вибрало нас” – містить 126 анкет та фотографій льотчиків, диспетчерів, авіатехніків та інших працівників загону, тут можна переглянути списки працівників авіапідприємства з 1935 по 2002 роки і це аж 547 прізвищ.

Другий розділ має назву “Аеродром стає долею для всіх причетних” – це безліч фотографій, на яких відображені трудові будні всіх, хто творив історію вітчизняної авіації.

Третій розділ під назвою “Спогади” говорить сам за себе. Безпосередні свідчення льотчиків є надзвичайно цікавими для всіх, хто захоплюється історією Чернігівщини та розвитком авіаційної галузі. Тож “Віддані магії неба” знайомить нас із історією розвитку повітроплавання на Чернігівщині починаючи із ХІХ століття.


http://chodtrk.com.ua/?p=10609

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини