Чернігівські старожитності представлять на виставці "Велике і величне" у Києві
На початку липня 2013 року експонати Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського рушили до Києва, де 26 липня у Мистецькому Арсеналі відкриється виставка в рамках проекту “Велике і Величне”.
Сам проект за задумом організаторів “масштабно продемонструє цивілізаційний вплив Християнства на розвиток культури в Україні, а сила історичної пам’яті зміцнить відчуття причетності українців до своєї величної мистецької спадщини. Проект стане етапним для осмислення художньо-образних трансформацій візуальної культури України та світоглядних джерел, що стали фундаментом сучасної самоідентифікації.”
Його “експозиція ...представить найяскравіші сторінки українського мистецтва від найдавніших часів і донині. Виставка охопить історичний період тривалістю понад п’ять тисячоліть – від прадавніх цивілізацій доби палеоліту, Трипілля, античних міст Північного Причорномор’я, крізь давньоруське, барокове, класицистичне мистецтво до сецесії, модернізму та постмодернізму. Експозиція продемонструє, як мистецькі традиції Сходу і Заходу органічно адаптувалися на місцевому культурному ґрунті, народивши унікальні художні явища світового значення.”
Тож недаремно в проекті беруть участь 31 музей і заповідник з 12 областей України, Києва та Криму.
Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського представлятимуть 26 експонатів, серед яких: гаптовані ікони, воздухи, покрівці та палиці, срібні шати на ікони XVIII століття, енколпіони та змійовики ХІІ століття, мідні кліше та Євангеліє у коштовній оправі 1707 року.
Це вже не перший проект Мистецького Арсеналу, в якому бере участь Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського.
“Велике і Величне” триватиме з 26 липня по 22 вересня 2013 року, тож всі бажаючі можуть потрапити до Мистецького Арсеналу, оглянути виставку та помилуватися чернігівськими старожитностями.
Сергій Лаєвський
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.