Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 11:38:20

Конфлікт довкола "Крутих сходів". Версія Тетяни Жогалко

15.07.2013   12:08Агенцiя

Коли 8-го липня власниця і засновниця галереї «Круті Сходи» Тетяна Жогалко, діяльність якої вже рівно півроку як заблокована рішенням правління товариства «Просвіта», отримала запрошення від голови товариства Василя Чепурного забрати із галереї експонати, вона аж ніяк не очікувала того, що сталося.

До галереї її не допустили, а речі, які їй милостиво  дозволили забрати, виявилася аж ніяк не експонатами, що наповнювали галерею. Біля замкнутих дверей галереї вона побачила тільки купу ящиків, наповнених старими архівними газетами, одягом та кількома пляшками вина урожаю 1999 року, часу заснування галереї. Завгосп пояснив, що це підготовлені ними для вивозу особисті речі Т. Жогалко, а більше у залі нічого немає.

Того ж дня Тетяна Жогалко звернулася до правоохоронних органів із заявою про факт заволодіння чужим майном і до прокуратури зі скаргою на неправомірну перекваліфікацію попередньої справи.

З такої історії розпочалася прес-конференція засновниці і власниці галереї «Круті Сходи» з приводу останніх подій.

Під час  зустрічі із представниками ЗМІ Тетяна Жогалко намагалася докладно пояснила ситуацію, ознайомити присутніх із документами. Вона надала копію рішення правління про звільнення другого поверху за адресою вул. Воровського, 10, де перебувала галерея, і передачу площі в «оперативне управління» керівництва ТОВ РВЦ «Сіверщина», — підприємства, яке займалося виданням газети «Сіверщина». Це рішення стало наслідком приходу в ТОВ РВЦ нових інвесторів, очолюваних депутатами С.Аверченком і В.Лазарем, адже фінансовий стан газети «Сіверщина» внаслідок бездарної діяльності В.Чепурного критично погіршився і вона знаходилася на межі закриття. Це вже потім з’являється інше рішення про розміщення на ціх площах нової галереї, коли перевіряючими органами було вказано на неприпустимість знаходження тут комерційних структур. З фасаду було знято вивіски, товариство з обмеженою відповідальністю “Сіверщина” було перереєстровано на юридичну адресу підприємства “Аврора”, а фактично працює в приміщенн громадської організаціїі “Просвіта” й до сьогодні.

Також п. Тетяна продемонструвала листи до різних інстанцій і відповіді на них, листи від В. Чепурного з вимогою сплатити борг, цифри в яких постійно змінюються.

- Я не опротестовую борг за комунальні платежі, що склався у 2011 році, зазвичай за зиму виростали борги за опалення, які я оплачувала влітку, коли розпочинався туристичний сезон. Вважаю, що визначити його повинна якась третя сторона, наприклад суд, — зазначила п. Тетяна.

Присутнім були продемонстровані численні грамоти, подяки, дипломи, матеріали про галерею  з друкованих ЗМІ, відеосюжет про славетне минуле галереї та фотографії,  зроблені на початку березня представниками громадської Ради при обладміністрації, на яких видно спаковані ящики з експонатами (які потім самовільно, по-хамськи, комісія із ліквідації галереї «Круті Сходи», створена товариством «Просвіта», вивезла до КМЦ «Інтермеццо»), завішена рушниками стіна, панно, скульптура та інші експонати, доля яких на сьогодні невідома.

– Дуже шкода, що мистецький проект «Круті Сходи», знаний і за межами Чернігова, брутально  знищено людьми, які називають себе просвітянами, зневажено думку громадськості, керівників закладів культури  міста. Сподіваюсь, що правоохоронці нарешті дадуть справедливу оцінку їхнім протизаконним діям, — все ж таки з оптимізмом завершила пані Тетяна.

Прес-клуб «Інтермеццо»

"Чернігівський монітор" опублікує думку другої сторони стосовно цього конфлікту.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19 11:23

8 квітня відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради VII скликання під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Сьогодні у Прилуках завершується опалювальний сезон

Сьогодні у Прилуках завершується опалювальний сезон 11:20

За інформацією Гідрометцентру, за останні три доби середня температура зовнішнього повітря є вищою +8 градусів, і відповідно до чинного законодавства це дає підстави для офіційного завершення опалювального сезону.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом березня вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом березня вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток 11:16

Протягом березня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 112 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 70 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову).

Соціально незахищені громадяни отримують адресну допомогу

Соціально незахищені громадяни отримують адресну допомогу 10:29

В умовах поширення СOVID-19 та дії карантинних заходів Міністерство соціальної політики України та корпорація «АТБ» з 3 квітня реалізують спільний благодійний проєкт.