Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 вересня, 19:43:25

Нове про лауреатів державних премій

02.07.2013   12:28Агенцiя

Кожне видання, яке створюється науковцями Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського, з нетерпінням очікується науковою громадою Чернігівщини та звичайними шанувальниками історії рідного краю.

У 2009 році побачив світ довідник “Чернігівці – лауреати державних премій”. Автори-упорядники довідника Т. П. Журавльова, Л. П. Ларіонова, С. М. Сергеева та редакційна колегія в складі С.Л.Лаєвського, Л. П. Линюк, С. М. Лихачевої відкрили чернігівцям призабуті сторінки з біографій наших відомих земляків.

Однак, науковці не зупинилися на досягнутому. Розуміючи те, що виявлені дані про лауреатів численних державних премій є неповними, пошук призабутих імен було продовжено.

І ось торік вийшло друге видання довідника, виправлене і доповнене 29 нарисами про чернігівців.

Державні премії СРСР, УРСР, України, імені Т. Г. Шевченка в різні періоди історії створювалися та вручалися від імені держави за видатні досягнення у певній галузі діяльності, а також за високі здобутки у соціалістичному змаганні. Довідник містить нариси про 219 лауреатів премій, які народилися на Чернігівщині, а також тих, хто працював у нас, або за роботи, виконанні для Чернігівської області. Найбільше лауреатів народилося в місті Чернігові – 18 та Менському районі – 15, а ще 84 – у селах і містечках 21-го району області.

Укладачі встановили, що лише чернігівці одержали 266 премій. Наприклад, п’ятьма Сталінськими преміями був відзначений театральний художник із Чернігова Федір Федоровський, трьома – оперний співак із Козелецького району Георгій Нелєппа, по дві – отримали кіномитець із Сосниці Олександр Довженко, фізик із Козелецького району Олександр Тудоровський та хімік із Борзнянського району Василь Коршак. Звичайно, що краєзнавців Чернігівського району цікавила в довіднику інформація про своїх земляків: картопляра з Анисова Олексія Дмитренка, письменника з Петрушина Володимира Дрозда, полярника з Клочкова Миколу Кліменка, державного діяча з Олишівки Віталія Масола, картопляра з Роїща Петра Сердюка.

Своїм розумом та працею вони створили ефективні та прогресивні технології використання вторинних ресурсів виробництва у народному господарстві країни, механізованих засобів вирощування картоплі в наших селах, досліджували кригу Північного Льодовитого океану, новим словом у романістиці став роман-епопея “Листя землі”.

Лауреати державних премій УРСР та України після прийняття відповідного рішення в урочистій обстановці з рук першої особи держави отримували диплом та нагрудний знак, а також грошову винагороду.

Унікальне видання викликає повагу й гордість за славетних земляків нашого Чернігівського краю.

Сподіваємося, що довідник матиме свої чергові перевидання з доповненням прізвищ нових лауреатів наступних років XXI та інших століть.


Андрій Курданов, голова Чернігівської районної організації краєзнавців
 

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини