Вшанували митця
19 червня управління культури і туризму проводило ряд заходів присвячених 175-річчю від дня народження видатного латиського художника Ю.І.Феддерса, адже останні роки життя з 1905 року митець провів саме у Ніжині.
Розпочалися заходи урочистим покладанням квітів до меморіальної дошки на будинку, де мешкав Ю.Феддерс. Поруч були встановлені експозиція історичного відділу Ніжинського краєзнавчого музею імені Спаського І.Г. та виставка централізованої бібліотечної системи міста.
Саме тут всі бажаючі змогли ознайомитися з репродукціями робіт художника, статтями та монографіями, присвяченими життю митця. Під час невеличкого виступу Руденко Л.М., головного зберігача фондів Ніжинського краєзнавчого музею імені Спаського І.Г., пролунало чимало цікавих фактів з біографії Ю.Феддерса.
Після цього всі бажаючі були запрошені до картинної галереї Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Саме тут зберігається єдина в Ніжині робота Ю.Феддерса. Непересічну історію цього невеличкого за розміром полотна розповіла відвідувачам працівник галереї.
Завершилися урочисті заходи покладанням квітів до місця перезахоронення відомого художника на території Центрального кладовища. Секретар міської ради, заступники міського голови, заступник начальника управління культури і туризму та інші небайдужі виказали шану й повагу митцю.
Відділ з питань внутрішньої політики виконкому Ніжинської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).