Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 19:29:53

Анатолій Мирошниченко: “Сьогодні ми відновлюємо історичну справедливість і вшановуємо пам’ять видатної особистості – Остапа Вересая”. ФОТО

10.06.2013   13:11Агенцiя

8 червня всі дороги вели до села Сокиринці, що в Срібнянському районі на Чернігівщині.

Адже  там проходило «Вересаєве свято», яке позначилося двома знаковими подіями – відкриттям за фінансової підтримки Анатолія Мирошниченка оновленого пам’ятника «Кобзарям України» і поверненням після семирічної відсутності додому, в Сокиринці, Всеукраїнського фестивалю кобзарів – “Вересаєво свято”.

Такі кроки ініціювали Срібнянська  райдержадміністрація, адже у 2013-му виповнюється 210 років від дня народження  її видатного земляка кобзаря  Остапа Вересая. Так сталося, що кращі  кобзарі з усієї України востаннє з’їжджалися до Сокиринець аж у  далекому 2006-му. Потім це дійство перенесли до Батурина. І лише в 2013 році  завдяки зусиллям небайдужих людей фестиваль повернули на його батьківщину. На в’їзді до Сокиринець стоїть єдиний на всю Україну пам’ятник «Кобзарям України», який з 1971 року був візитівкою Срібнянського краю. З різних причин монумент був пошкоджений. Але  завдяки меценату Анатолію Мирошниченку пам’ятник відреставровано і він повернувся на своє законне місце. Крім того за фінансової підтримки мецената було реконструйовано дегустаційний зал під альтанкою у маєтку Галаганів.

– Ідея відновити пам’ятник  «Кобзарям України» виникла не вчора, – розповів Анатолій Мирошниченко. – А нещодавно це питання підняв губернатор Чернігівщини  Володимир Хоменко. І от монумент знову прикрашає Сокиринці, батьківщину легендарного Остапа Вересая, якому виповнюється 210 років. Реконструювавши пам’ятник, ми не тільки відновили історичну справедливість, а й ушанували пам’ять видатної особистості.

Після реконструкції пам’ятник  став трохи іншим. На мою думку, кращим. І це чудово.  Адже це наша історія, яку ми не повинні забувати. У народу, який не пам’ятає і не шанує свого минулого, немає щасливого майбутнього.

Сьогодні на «Вересаєвому святі» присутній відомий благодійник, переможець загальнонаціональної премії «Людина року-2012» у номінації «Меценат року» Юрій Коптєв. Це прекрасна людина і справжній приклад для всіх. Я багато чому навчився у Юрія Вікторовича. І за це йому щире спасибі. Вважаю, що якби у нас було більше таких людей, як Юрій Коптєв, то життя не тільки Прилуччини чи Срібнянщини, а й усієї Чернігівщини стало б цікавішим і змістовнішим.

Реконструкцією пам’ятного знаку  «Кобзарям України» займався знаний на всю Україну скульптор В’ячеслав  Дідковський. І це був не перший проект співпраці митця з Анатолієм  Мирошниченком. Скульптор уже виготовив погруддя Героя Радянського Союзу Митрофана Зіньковича і працює над іще трьома пам’ятниками для Алеї Героїв у Сквері Вічної Слави в Прилуках. З ініціативи і за кошт Анатолія Мирошниченка всі чотири погруддя будуть встановлені у Сквері в дні святкування 70-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Після урочистого відкриття відреконструйованого монумента, присвяченого всім кобзарям та лірникам України, гості «Вересаєвого свята» поклали квіти до могили Остапа Вересая, схилили голови біля пам’ятників жертвам Голодомору та загиблим у роки Великої Вітчизняної, пройшли екскурсією парковою алеєю Палацу Галаганів та відвідали музей Остапа Вересая.

Крім того, 8 червня у Сокиринцях відбувся міжрегіональний туристичний форум «Чернігівщина туристична», на який були запрошені представники з усіх регіонів України, а також із Росії та Білорусі. На форумі обговорювалися туристичні перспективи Срібнянщини та Чернігівщини в цілому.

Ну і, звісно ж, протягом усього дня  над Сокиринцями линула задушевна кобзарська пісня, що єднала людей у любові до Батьківщини.

 

P.R.

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини