"Добрий лев" Олега Пінчука
Олег Пінчук родом із провінціального міста Дрогобич, що на Львівщині. В дитинстві він, як і багато інших дітлахів, ліпив пластелинових ведмедиків та глиняні човни. В наш час – це один із найвідоміших скульпторів України, автор скульптурного символу загальнонаціональної програми “Людина року” – “Прометей-престиж”.

Нині його виставка під назвою «Добрий лев» відкрилась в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній”. Більше 20-ти робіт, а це вироби із бронзи – химерні фантастичні образи, представлені для чернігівських глядачів.
Поруч зі скульптурами Олега Пінчука — полотна Марії Примаченко. Її «Звірина серія» — явище унікальне і воно не має аналогів у вітчизняному мистецтві. Пінчук говорить, що багато чому вчився саме у Марії Олексіївни.
Футуристичні велетенські тварини та крихітні істоти з блискучими крильцями. Скульптури Олега Пінчука викликають як захоплення, так і нерозуміння, а от байдужих після відвідин його виставок не буває.
Він навчався у Києві та Женеві. Улюблений матеріал — бронза. Майстер вважає її більш чутливою ніж глина або дерево.
Коли вперше вдивляєшся в скульптурні роботи Пінчука, виникає безліч різноманітних відчуттів. Перед нами щось таке, чого в природі реально не може існувати, і в той же час відірвати очей від цих фантастичних створінь неможливо. Так завжди захоплює та зачаровує справжній талант.
Його часто називають авантюристом та провокатором. Однак так вважають лише ті, кому важко фантазувати та мріяти, робити висновки та сумніватися у собі. А от для автора робіт такі погляди на свою творчість є реальним доказом свого визнання.
Олег Пінчук розповідав, що коли йому було дуже важко, він хутко збирався і приїжджав до Чернігова. Старовинні християнські храми, мудрість та велич древнього міста зачаровували та заспокоювали.
Хтось засуджує майстра за його надмірну публічність, хтось захоплюється його менеджерським талантом. Факт залишається фактом: зараз Олег Пінчук — один з найпопулярніших скульпторів України. Він невтомно працює і саме це і є секретом його успіху. Тож для Чернігова виставка такого рівня є знаковою і її варто відвідати.
Останні новини Чернігівщини
Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20
Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.