Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:49:14

На щорській землі є що подивитися

23.05.2013   09:57Агенцiя

Місто залізничників, місто імені легендарного героя громадянської війни, місто партизанської слави, місто з інтелігентною душею, місто з неймовірною природою…

До цього унікального міста в прес-тур разом з іншими журналістами їздили і наші кореспонденти – і дивувалися, скільки цікавого, але часом непобаченого нами поруч.

Це місто виросло з хутора селянина Коржа після будівництва у 1878 році залізничного шляху Гомель – Бахмач. З Коржівки наприкінці 19 століття перетворилося на Сновськ – місто з інтелігентною душею.

Що більшість із нас уявляє собі за назвою “локомотивне депо”? Зимовий сад із лимоном заввишки у чотири метри, пальмами і трояндовими кущами? Зелені галявини зі скульптурами, створеними фантазією та руками працівників депо – наприклад, із пневматичних рукавів, якими з’єднуються вагони? Мам із колясками, які прийшли погуляти, молодят – пофотографуватися чи місцевих дітлахів, які дослідили тут кожну шпарину? Звичайно ж, у локомотивному депо є й те, що більшість з нас уявляє за цією назвою.

Саме залізниця привела до Сновська машиніста Олександра. На честь його сина в 1935 році місту дали ім’я легендарного героя громадянської війни, начдива Червоної армії. В будинку, де у 1895 році народився і виріс Микола Щорс, зараз діє музей. П’ять експозиційних зал, близько тисячі експонатів – це вже інший, Єлінський музей партизанського руху на Чернігівщині у 1941-1943 роках.

“Дорогие мои, от души послал бы больше шоколадки, но не было…Детки мои, кушайте и папу не забывайте” – лише декілька слів і невимовна туга…На списаних нерівним почерком папірцях Микола Попудренко просить дружину: “Дорогая, люби и воспитывай деток за себя и меня…” Хто-зна, може, він писав ці листи під єлінським небом… Може, місцеві сосни пам’ятають і Миколу Попудренка, і Олексія Федорова, які керували партизанськими з’єднаннями Щорсівщини. Вони вперше прийшли до Єлінських лісів зимою 42-го, у 30-градусні морози, і облаштували партизанський Лісоград. Його відтворили сьогодні у музейно-меморіальний комплекс – з реальними землянками, штабом, зброярнею і лазаретом, окопами і навіть партизанською піччю. Тут можна пройти по тій землі, по якій ходили герої, подихати тим повітрям, яким дихали герої, і випити тієї води, яку пили герої.

Про щорську землю є що розказати і показати. Недарма ж так люблять її і кіношники – тут зняли 9 художніх фільмів, серед яких “Важкий пісок”, “Московська сага”, “Легенда про бомбера”. На щорській землі є що подивитися.

http://chodtrk.com.ua/?p=9598

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.