Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 23:20:56

Музеї Чернігівщини. ДОВІДКА

18.05.2013   08:02

На кінець 2012 р. в області нараховувався 31 самостійний музей, з них 29 упродовж року були відкриті для відвідування.

Музей історії родини Розумовських у Козелецькому районі та музейно-меморіальний комплекс пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами, у Корюківському районі в минулому році тільки організовували свою роботу.

Три музеї мали статус національних: архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”, історико-культурні заповідники “Качанівка” та “Гетьманська столиця”.

За профілем музеї розподілялися на історичні (14), комплексні (7), мистецькі (2), літературні (2) та інші.

На кінець року основний фонд музеїв налічував 450 тис. різних експонатів. У науково-допоміжному фонді знаходилося 250,4 тис. предметів.

У 2012 р. експозиції відвідали 883,8 тис. осіб, з них майже половина (47,9%) – учні та студенти. У середньому в кожному з музеїв побували 30,5 тис. осіб. Більш ніж для половини відвідувачів проведено 23,9 тис. екскурсій.

На кінець 2012 р. роботу музеїв забезпечували 634 працівники, у т.ч. 206 наукових співробітників та екскурсоводів. За рік працівниками музеїв підготовлені та видані 560 наукових видань та публікацій, розроблені 248 тематико-експозиційних планів.

Крім самостійних, в області діяли 28 музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, навчальних закладів.
 

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини