Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 09:42:25

Урочистості з нагоди 68-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

08.05.2013   17:38

8 травня з нагоди 68-ої річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка пройшли урочисті збори за участю керівництва області та міста.

Як відзначив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко героїко-патріотичне виховання молодого покоління, спогади про подвиги захисників Вітчизни, донесення до людей правдивої інформації про трагічні події війни, у тому числі й ті, що безпосередньо пов’язані з Чернігівщиною, є одним з пріоритетів державної гуманітарної політики в регіоні.

“З особливою увагою підходимо ми до вшанування пам’ятних дат, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною, проведення комплексу заходів зі збереження пам’ятників, обелісків та меморіалів, які увічнюють пам’ять про загиблих у роки війн”, – наголосив очільник області.

Так, упродовж 2010–2011 років відновлено Музейно-меморіальний комплекс партизанської слави “Лісоград” у Щорському районі, відреставровано багато пам’ятних знаків у містах і селах області.

Відроджено добру традицію функціонування при навчальних закладах області музеїв та кімнат бойової слави.

Реалізована перша і прийнята сесією обласної ради друга Програма впровадження комплексу заходів щодо збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни в області.

У поточному році вона буде доповнена заходами з пошуку, перепоховання і впорядкування поховань жертв війни.

Згідно з Указом Президента України Віктора Януковича цьогоріч на всеукраїнському рівні вшановано пам’ять жертв Корюківської трагедії.

У держбюджеті передбачено 10 мільйонів гривень на спорудження першої черги Музейно-меморіального комплексу, що стане символом спалених сіл усієї України.

“Важливо, що всі заходи, приурочені до пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни, готуються спільно з ветеранським активом, враховуються слушні пропозиції і побажання ветеранів”, – зауважив Володимир Хоменко.

Голова облдержадміністрації наголосив, що українська держава та суспільство свідомі необхідності посилення соціального захисту ветеранів.

Тож головним напрямом роботи з підготовки та відзначення ювілею Перемоги Президент України Віктор Янукович визначив посилення державної турботи про учасників війни, інвалідів, вдів загиблих, а також осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

“Внаслідок нових соціальних ініціатив Глави держави за останні роки вдалося підвищити соціальні стандарти для ветеранів війни. Зокрема, на 49% було підвищено середній розмір пенсії учасників війни; більш ніж у 4 рази зросла грошова допомога ветеранам війни до Дня Перемоги; на 702 гривні було збільшено пенсії членам сімей померлих інвалідів війни.

Щороку до свята Дня Перемоги ветеранам війни виплачується одноразова грошова допомога, яка в цьому році зросла на 10%.

Для надання висококваліфікованих медичних послуг в області діє обласний госпіталь для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни, у медичних закладах функціонує 233 палати для ветеранів війни.

Систематично лікувальними закладами області проводяться комплексні медичні профілактичні огляди ветеранів. Інвалідам війни виділяються нові автомобілі.

У територіальних центрах соціального обслуговування та інтернатних закладах створюються умови для комфортного перебування одиноких непрацездатних громадян. Соціальні робітники надають одиноким ветеранам війни понад 50 різноманітних видів послуг.

Місцеві органи влади докладають максимум зусиль, щоб усі ветерани війни – яких в області проживає майже 60 тисяч, а також понад 11 тисяч членів сімей загиблих – відчували турботу з боку держави та суспільства”- зазначив Володимир Хоменко.

Останні новини Чернігівщини

На Валу почалися роботи з демонтажу недобудови “Дворянського зібрання”

На Валу почалися роботи з демонтажу недобудови “Дворянського зібрання” 09:25

28 травня на Валу почалися роботи з демонтажу недобудови будинку «Дворянського зібрання».

Прокуратурою зреаговано на факти проведення будівельних робіт у місті Чернігові з порушенням вимог законодавства

Прокуратурою зреаговано на факти проведення будівельних робіт у місті Чернігові з порушенням вимог законодавства 09:12

Під час перевірки законності забудови земельних ділянок у місті Чернігові встановлено, що на ділянці по вулиці Шевченка, 114/2 підготовчі будівельні роботи забудовником проводилися без отримання відповідного дозволу.

Чернігівська поліція розслідує обставини конфлікту між містянами

Чернігівська поліція розслідує обставини конфлікту між містянами 09:07

28 травня близько 22-ї до поліції надійшло повідомлення про те, що біля будинку на вулиці Рильського відбувається бійка та лунають постріли.

30 травня - День жіночої емансипації (День емансіпе)

30 травня - День жіночої емансипації (День емансіпе) 08:58

Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини