Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:20:45

У Чернігівському драмтеатрі "Страсті за Гускою"

08.04.2013   10:00Агенцiя

Активне творче життя колективу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка продовжується. 18-го квітня тут відбудеться чергова прем’єра – сатирична комедія на 2 дії «Страсті за Гускою» за п’єсою Миколи Куліша «Ось так загинув Гуска» у постановці режисера театру Тетяни Шумейко.

Тетяна Шумейко більше відома чернігівському глядачу як актриса. Вона прийшла до театру у 1992-му році на посаду артистки драми, закінчивши акторський факультет Харківського інституту мистецтв імені І. П. Котляревського. За час роботи на чернігівській сцені вона зіграла багато ролей, серед яких були такі, як Дідона – «Енеїда» І. Котляревського, Настьона – «Живи і пам’ятай» В. Распутіна, Наталія Іванівна – «Три сестри» А. Чехова, Лукія – «Мати-наймичка» Т. Г. Шевченка. У діючому репертуарі театру вона продовжує грати такі ролі, як Проня Прокопівна у музичній комедії «За двома зайцями» за п’єсою М. Старицького, Мотря у ще одній музичній комедії – «Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким, Маріула – «Відьма» за творами Т. Г. Шевченка, Сюзанна – «Французька вечеря» Марка Камолетті та інші. Працюючи в театрі на посаді актриси, Тетяна Шумейко заочно навчалася на режисерському факультеті того ж Харківського інституту мистецтв, і у 2009-му році закінчила курс навчання, отримавши професію режисера-постановника.
 
Вистава «Страсті за Гускою» – це четверта робота режисера Тетяни Шумейко. Першою була постановка вистави «Вільні метелики» за п’єсою американського драматурга Л. Герша (дипломна робота, грудень 2009 року), потім були «Комедія про… сенс існування» за мотивами п’єси білоруського драматурга В. Рудова (грудень 2011 року) та комедія «Останній палко закоханий» Ніла Саймона (травень 2012 року), і ось тепер четверта – «Страсті за Гускою» за п’єсою класика української драматургії М. Куліша.

На ролі у виставі призначені артисти: Гуска – Валентин Корінь та Микола Мироненко, Секлета Семенівна – Олена Бондаренко та Любов Колесникова, Івдя – з. а.України Антоніна Баглій та Ольга Козунова, Устонька – Ольга Дущенко та Вікторія Пеняєва, Настонька – Олена Гончар та Діна Лобур, Пистонька – Олена Стаценко, Вікторія Велика та Ольга Турок, Христонька – Наталія Гнатенко та Марина Усічено-Джевага, Онисонька – Тетяна Сунгурова та Ірина Юсухно, Охтисонька – Ірина Лозовська та Наталія Рибенок, П’єр – Володимир Соловйов, Дмитро Обєдніков та Євген Бондар, Мух – Євген Бондар.

Мені залишається побажати акторам і виставі великого творчого успіху, а вам, дорогі наші глядачі, приємного перегляду і естетичної насолоди. Ласкаво запрошуємо на прем’єру вистави «Страсті за Гускою»!

Ольга Зеленська, театрознавець

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».