Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 23:36:33

У Чернігові відкрився ІХ фестиваль єврейської культури

05.04.2013   08:25Агенцiя

У Чернігові 4 квітня, відкрився ІХ фестиваль єврейської культури імені Шолома Алейхема.

Як передає кореспондент УНІАН, фестиваль розпочався з виставки ”Ода життю” в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Як повідомила співробітник музею, куратор виставки Ніна Бібік у двох залах представлено живописні, графічні та твори декоративно-ужиткового мистецтва трьох єврейських художниць ХХ століття – Олени Левіної, Ольги Рапай-Маркіш та Ганни Файнерман.

За словами Н.Бібік, їхні твори зберігалися у фондах музею і жодного разу не виставлялися.
Найбільш повно на виставці презентована творчість О.Левіної, оскільки вона народилася у Чернігові, а після її смерті у 60-х роках брат художниці подарував твори музею.

”По-різному склалися долі цих жінок, але у їхніх творах немає агресії, відсутня тема війни, їхні роботи одухотворені, теплі, душевні, тому і виставку назвали ”Ода життю”, - сказала Н.Бібік.
Фестиваль єврейської культури триватиме в Чернігові до 24 квітня.

Серед його заходів також заплановано проведення міжнародного наукового семінару ”Євреї Лівобережної України. Історія і культура” та концерту, присвяченого творчості народного артиста України Ігоря Шамо.

Начальник управління культури міської ради Олег Васюта підкреслив, що фестиваль єврейської культури є помітною і важливою подією у культурному житті обласного центру Чернігівщини.

”Кожен фестиваль торкається духовного життя і відкриває нові сторінки в історії єврейської громади Чернігова”, - сказав він.
Довідка УНІАН. Шолом-Алейхем (2 березня (18 лютого за ст. ст.) 1859 — 13 травня 1916) — український, єврейський письменник. Писав переважно мовою ідиш.


http://religions.unian.net/ukr/detail/14262

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».