Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 05:25:28

Лілія Черненко – знову в зоні…

23.11.2011   08:32Агенцiя

Нинішній 2011 рік для Прилуцької виховної колонії – особливий: 25 років тому саме в цій українській колонії для неповнолітніх народився літературний журнал з символічною назвою “Горизонт”, в якому вихованці робили свої перші кроки до творчості.

Лілія Черненко

Лілія Черненко

За чверть століття журнал став своєрідним брендом колонії, його оригінальною літературною візитівкою.

Біля витоків створення літературного альманаху стояли письменники Лілія Бондаревич-Черненко і Юрко Покальчук, який останні 16 років видавав його разом з вихованцями установи. Колектив із вдячністю береже пам’ять про цю талановиту, щиросердну, дивовижну людину, котра жила надзвичайно яскраво і протягом тривалого часу віддавала Прилуцькій “малолітці” частину своєї душі й таланту.

Нині “Горизонт” отримав новий подих, нове, вже друге своє, життя – він виходитиме ще й у форматі щоквартальної газети “Горизонт”. Для редагування видання начальник колонії, підполковник внутрішньої служби В’ячеслав Радченко запросив Лілію Черненко – Професіонала, досвідченого журналіста й відому письменницю, лауреата багатьох міжнародних і всеукраїнських премій, яка вже свого часу працювала в колонії вчителем етики та естетики. Саме вона написала й видала резонансну книгу “Зона грає блюз”, де підсумувала досвід свого 13-річного спілкування з мешканцями “країни неволі” і своє бачення української “малолітки”. До речі, заради “Горизонту” пані Лілія пішла зі своєї посади в авторитетній газеті “Прилуччина”.

Перше число оновленого часопису вже вийшло, а вихованці колонії готуються до святкування “срібного” ювілею свого видання. Його редакційна політика зберігається – “Горизонт”, як і раніше, розповідатиме про життя колективу установи, сприятиме розвитку творчих здібностей вихованців. “Взагалі, “Горизонт” – це крок до Духовності, – переконаний В’ячеслав Радченко, – дієвий крок до “незакритості” закритого закладу й розуміння тих важливих завдань, які тільки на перший погляд здаються внутрішніми. Адже, дбаючи разом про позитивні зміни в пенітенціарній системі, ми дбаємо про благополуччя і спокій суспільства”.

Вихованці радіють поверненню Лілії Черненко до установи і сподіваються, що невдовзі стануть героями нової книги талановитої письменниці. Власне, пані Лілія всерйоз розмірковує над продовженням своєї “Зони…”, яка знову заграла блюз.

Сергій Дзюба

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.