Відбувся літературно-мистецький вечір “Ну що б, здавалося, слова…”, присвячений 199-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка
13 березня у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся літературно-мистецький вечір “Ну що б, здавалося, слова…”, присвячений 199-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
З розповіддю про перебування Кобзаря на Чернігівщині виступила старший науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського Світлана Половнікова. Вона детально зупинилася на аналізі зв’язків Шевченка з родиною Тарновських, з Качанівкою, наголосила на тому, який внесок зробив Василь Тарновський-молодший у збиранні, популяризації й збереженні Шевченкіани.
Зав. відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Марія Москаленко у своїй доповіді торкнулася значення творчої спадщини Т.Шевченка на формування світогляду Михайла Коцюбинського, розповіла про традиції Шевченківських свят, які влаштовувала чернігівська “Просвіта”, очолювана 1907-1908 рр. Михайлом Коцюбинським.
Провела цей захід заст. директора з наукової роботи музею-заповідника М.Коцюбинського Наталія Коцюбинська.
А окрасою свята став яскравий виступ капели бандуристів ім. Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ.
Гостями свята були учні обласного ліцею для обдарованої молоді та громадськість міста.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.